Modelja e “Vogue” vret me thikë bashkëshortin e saj, solli në shtëpi një femër

Modelja e ruse Lilia Sudakova është arrestuar nga policia pasi ka pranuar vrasjen me thikë të bashkëshortit të saj Sergej Popov. Mediat e huaja shkruajnë se 27-vjeçarja e ka goditur me thikë Popov, pasi Lilia refuzoi të kryente marrdhënie me bashkëshortin e saj dhe ky i fundit i solli një femër të panjohur në banesën e tyre. Modelja e “Vogue” dëshmoi se burri e saj është vërsulur për ta dhunuar dhe në vetëmbrojtje ajo e ka goditur me thikë.

Për ngjarjen e ndodhur, Lilia Sudakova rrezikon të dënohet me 15 vjet burg.

Në fillimet e karrierës së saj, modelja ruse ka pranuar se ka vuajtur dhunë nga anëtarë të familjes së saj.

Burimi: Daily Mail

(d.v/dosja.al)