Menaxheri i njohur i VIP-ave humb jetën tragjikisht, Chiara Ferragni në gjendje të rëndë gjatë ceremonisë mortore

Alessio Sanzogni, ish-menaxheri i përgjithshëm i ekipit TBS të Chiara Ferragni, ka ndërruar jetë në moshën 34-vjeçare, pas një aksidenti me makinë.

Chiara-Ferragni-3

Sanzogni, u largua nga kompania e influencës italiane në gusht 2016 dhe në shtatorin e kaluar themeloi Ispiry, një firmë konsulence me bazë në Milano, e fokusuar në marketingun digjital dhe influencues dhe menaxhimin e talenteve. Më parë, Sanzogni punoi në Louis Vuitton si menaxher dixhital.

Chiara-Ferragni-2

Unë isha duke ushqyer fëmijën tim këtë mëngjes, duke pirë një kafe me një mik në atë që dukej si një mëngjes i tillë në shtëpi. Pastaj erdhi lajmi më i keq: Miku im, Alessio, vdiq në një aksident tragjik, “shkroi Ferragni në një post në Instagram ku ajo shfaqet në një fotot me Sanzogni, sipas Panorama Plus.

Chiara-Ferragni-4

“Nuk mund të gjej fjalë për të shprehur sa tronditëse është kjo ngjarje. Ishim super të afërt… Ajo që më vjen keq tani është koha që ne nuk kemi kaluar së bashku në dy vitet e fundit, fjalët që nuk i kemi thënë njëri-tjetrit. Ne ende biseduam dhe thamë, por nuk ishte biseda që kishim.

Chiara-Ferragni-5

Prehu në paqen Alessio!“ ka përfunduar ajo, ndërsa gjatë ceremonisë motorë është fotografuar në gjendje të rënduar emocionale.

Chiara-Ferragni-6 Chiara-Ferragni-7