Meghan Markle dhe Princ Harry festojnë 1-vjetorin e dasmës, publikojnë video nga prapaskenat e ceremonisë

Meghan Markle dhe Princ Harry festojnë sot 1-vjetorin e dasmës dhe duke u frymëzuar nga ngjarja e rëndësishme kanë publikuar në ‘Instagram’ një video me momente nga prapaskenat e ceremonisë. Pamjet e papublikuara më parë u bënë qendra e lajmeve të ditës. Krahas saj nuk munguan komentet dhe urimet nga fansat e çiftit mbretëror.

Meghan-2
Në postimin në rrjete sociale është zbuluar edhe një detaj shumë interesant që lidhet me këngën e përzgjedhur nga Duka dhe Dukesha e Sussex. “This little light of mine” është kolona zanore që vetë çifti ka vënë në pritjen e veçantë për miqtë 1 vit më parë.
Edhe njëherë tjetër Meghan dhe Harry falenderuan të gjithë fansat për mbështetjen dhe dashurinë që dhurojnë çdo ditë. Kujtojmë se pak ditë më parë erdhi në jetë djali i tyre, Archie.

View this post on Instagram

Happy one year anniversary to Their Royal Highnesses, The Duke and Duchess of Sussex! Today marks the one year anniversary of the wedding of The Duke and Duchess of Sussex. Their Royal Highnesses exchanged vows at St George’s Chapel within the grounds of Windsor Castle on May 19th, 2018. The selected song “This Little Light of Mine” was chosen by the couple for their recessional. We hope you enjoy reliving this moment, and seeing some behind the scenes photos from this special day. A message from The Duke & Duchess: Thank you for all of the love and support from so many of you around the world. Each of you made this day even more meaningful. Photo credit: Chris Allerton/Joe Short (B&W); PA (color) ©️SussexRoyal (B&W images and video)

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on