Me mikrofon prej floriri dhe pëllumb prej ari! Lady Gaga dhe Jennifer Lopez rrëmbejnë vëmendjen e të gjithëve në inagurimin e Joe Biden

Gaga kishte veshur një fustan të zi në pjesën e sipërme dhe i kuq e paksa i fryrë poshtë. Këngëtarja performoi me një mikron prej floriri dhe në xhaketën e saj kishte vendosur një pëllumb prej ari.

Jennifer Lopez dhe Lady Gaga ishin dy nga artistet e që performuan fjatë inagurimit të presidetit të 46-të të SHBA-ve, Joe Biden.

E para që që u ngjit në skenë ishte Lady Gaga e cila performoi me bandën e marinës amerikane himnin kombëtar.

Në këtë ditë speciale për Amerikën, Gaga kishte veshur një fustan të zi në pjesën e sipërme dhe i kuq e paksa i fryrë poshtë. Këngëtarja performoi me një mikron prej floriri dhe në xhaketën e saj kishte vendosur një pëllumb prej ari.

Pas saj, vëmendjen e të gjithë të pranishmëve e mori Jennifer Lopez, e cila performoi me “America the Beautiful”, pak pasi Kamala Harris bëri betimin e saj si zëvendës presidente. Lopez ishte veshur e gjitha me të bardha. Ndërkohë që ishte në skenë, Jennifer u shpreh në spanjisht: “Një komb, me liri dhe drejtësi për të gjithë”.

Joseph Biden Jr është betuar sot në ndërtesën e Kapitolit, me dorën mbi biblën e familjes së tij që nga viti 1893, duke u bërë kështu zyrtarisht Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Më herët u betua dhe zëvendësja e tij, Kamala Harris. E gjithë ceremonia e inagurimit është zhvilluar e qetë, por me masa të rrepta sigurie. Pak orë më parë një alarm për bombë në Gjykatën e Lartë shqetësoi Gardën Kombëtare, por ishte thjesht një alarm fals.

(kle.mu./dosja.al)