Mbajeni kokën mbi kazan me avull/ Alfred Çako dhe Sazan Guri gjejnë edhe lidhjen mes vaksinës, çipit dhe 5G!

Kospiracionisti Alfred Çako dhe ambientalisti Sazan Guri, vijojnë të rrëfejnë lidhjet mes koronavirusit, rrjeti 5G, vaksinës, mikro çipit, madje edhe të gjejnë kura se si të kalohet gripi.

Guri në një postim të tij shkruan ndër të tjera:

“1. Vaksina, 2. Cipi, 3. 5G, qe jane te lidhura me njera tjetren……”

Nga ana tjetër Çako ka gjetur kurën se si të kalohet gripi me peshqir, kokën mbi një kazan, e limon.

“Njerez, nese ju kap gripi, mos shkoni tek mjeku, mos beni tampona, mos u shtrini, sidomos mos u intuboni; intubim do te thote vdekje; levizni, pini holluesa gjaku dhe aspirina, pini uje te nxehte me limon, mbani koken me peshqir mbi nje kazan me uje me avull, pedaloni me biciklete dhe beni ecje te shpejta, pini caj me xhinxher; mos perdorni mjekimet e OBSH; mund te perdorni remdesivir, klorokine pasi te konsultoheni me nje farmacist me eksperience mbi menyren e perdorimit te tyre;

Pres ti korigjoni ose plotesoni keto emra edhe me disa te tjere…

Mbani mend se si do harohet ky CV 19 me 4 nentor dhe askush nuk do te flase me per te…”, shkruan ai.

I.M-Dritare.net