Madonna dhe Sam Smith publikojnë këngën “Vulgar”

Madonna dhe Sam Smith publikuan së fundmi këngën e tyre të re, “Vulgar”.

Bashkëpunëtorët shkuan në TikTok të enjten për të ndarë fragmente të vargjeve të tyre përkatëse nga kënga. “Let’s get into the groove / You know just what to do / Boy, get down on your knees / ‘Cause I am Madonna,”, këndon Mbretëresha e Popit në videon e saj, duke iu referuar hitit të saj të vitit 1985 “Into the Groove”.

Ndërkohë këngëtari i “Unholy” këndon: ““Let’s get into the groove / You know just what to do / Boy, get down on your knees / ‘Cause I am Madonna”.

“Kjo është epike!” një fans komentoi postimin e Madonna-s.”Kënga e verës “, shkroi një tjetër në llogarinë e Smith. Fituesit e Grammy-t njoftuan më 24 maj se kishin një bashkëpunim në rrugë e sipër.

Një javë më vonë, ata zbuluan titullin, datën e publikimit dhe veprën artistike të kopertinës, e cila përmban foto bardhezi nga afër të Smith, 31 dhe Madonna, 64, të veshur me korse. Madonna dhe Smith u bashkuan më parë në shkurt në Grammy Awards 2023, ku artistja prezantoi këngën e “Stay With Me” të Sam me Kim Petras.

/Lapsi.al