Luizi i sëmurë, ja banorët që i qëndruan pranë! Olta na habiti fare

Pas përfundimit të ‘Prime-it’, Luizi u shtri në krevat pasi nuk ndihej mirë. Kiara shkoi aty ta pyeste se çfarë e shqetësonte, por Luizi thjesht i tha që nuk ndihet mirë.

Armaldo nga ana tjetër, tha se Luizi po tallet sepse atë nuk “e gjen gjë”. Edhe Efi ishte një tjetër banore që i ndenji mbi kokë Luizit dhe u interesua për shëndetin e tij. Më pas edhe Olta erdhi menjëherë dhe sapo vuri re që Luizi nuk është mirë, iu afruar për t’i matur temperaturën. Nuk dihet endee se çfarë e ka shkaktuat gjendjen e Luizit, por e rëndësishme është që ai është mirë.

Që Luiz Ejlli është personazhi më i ndjekur dhe më i komentuar i momentin, nuk ka asnjë dyshim. Por përveçse një personazh i ndjekur, Luizi është kthyer edhe në frymëzim për shumë të rinj që e ndjekin.

Ndikimi i Luizit shkon deri aty sa djemtë ka nisur të frymëzohen nga stili i tij dhe të ndryshojnë ‘look-un’ e tyre, për t’i ngjarë Luizit.

Videoja e këtij të riu po bëhet virale në rrjet, pikërisht prej Luizit. I riu ka vendosur të ndryshojë stilin e flokëve duke i lyer si Luizi. Kujtojmë se “Vëllai i Madh” ka dënuar Luiz Ejllin dhe Olta Gixharin. Që nga ky moment deri në një vendim të dytë as njëri as tjetri nuk do të kenë buxhet personal.

Që do të thotë që edhe për cigare dhe ushqim do të jenë “në dorë” të banorëve të tjerë. Dyshja u dënuan pasi gjatë javës diskutuan mbi personat që duhet të nominojnë gjë që është e ndaluar në formatin “Big Brother”.