Linda Halimi largohet nga ‘Kënga Magjike’, zbulohet arsyeja e këtij vendimi të papritur

Linda Halimi është larguar nga “Kënga Magjike”, pak kohë para netëve gjysmëfinale. “News31” bëri të ditur sot se Linda kishte hequr dorë nga pjesëmarrja, por cila ishte arsyeja e këtij vendimi?

Linda-2

Në një prononcim për “Iconstyle”, Linda u shpreh se vajza e vogël dhe rruga e largët e kanë detyruar të heqë dorë.

Linda-3

“Rruga e gjatë, kam gocën e vogël. E mora me shumë qejf, por s’mund të vij këtë vit. Rëndësi ka që kënga ime u lançua dhe u kënaqa shumë kur isha javën e kaluar”, shprehet Linda.

Linda-4

Këngëtarja u rikthye në festivalin “Kënga Magjike”, pas 9 vitesh mungesë. Linda konkurronte me këngën “Want my love”, një këngë që u pëlqye shumë nga publiku.

Kujtojmë se 9 vite më parë Linda u përjashtua nga gara pasi shkuan 30 minuta me vonesë në prova.