La Australinë për karrierë muzikore në Tiranë, kjo është historia e John Shahut

Pas pothuajse një viti nga suksesi i këngës “Mike” e kënduar nga John Shahu, Elvana Gjata dhe Ledri Vula, artisti shqiptar nga Australia, ka vendosur të jetojë në Shqipëri për projekte të shumta muzikore.

John-Shahu-2

Në një intervistë për Top Channel, Johni ka rrëfyer se si erdhi deri tek bashkëpunimi me Elvanën dhe Ledrin. “E kisha bërë një melodi ka dy tre vjet më parë. Ja u tregova atyre, e pëlqyen shumë. Ia çuan Elvanës. E pëlqeu ajo, u bë bashkëpunimi pastaj”, tha ai.

John-Shahu-1

Ndër të tjerash, Johni tregoi se ka shtatë muaj që jeton në Tiranë duke treguar se i pëlqen jetesa atym dhe se është shumë ndryshe nga Australia, shkruan Prive.Artisti foli edhe për planet në të ardhmen duke thënë se ka disa projekte të reja përfshirë bashkëpunime.