Ky është horoskopi Tarot për çdo shenjë të zodiakut

Horoskopi i kartave tarot të çdo shenje të zodiakut është këtu për të dielën, 4 dhjetor 2022. Hëna e sotme do të jetë në Demi, i cili sundon kartën tarot Hierophant.

Kjo kartë tarot ka të bëjë me qëndrueshmërinë, strukturën dhe gjërat që ne shpesh i respektojmë dhe duam t’i mbajmë – traditën dhe mënyrat e vjetra që funksionuan mirë për një kohë në të kaluarën.

Energjia e ditës mund të sjellë një element stabiliteti edhe në jetën tonë.

Si mund të ndikojë horoskopi i tarotit të sotëm në shenjën tuaj të horoskopit? Lexoni për të mësuar më shumë.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karta tarot: Faqja e Kupave

Dëgjo zemrën, Dashi. Zemra juaj është ajo që është më e lidhur me shpirtin dhe qenien tuaj të brendshme.

Mendja mund të veprojë me dembelizëm dhe të përpiqet t’ju ndalojë të bëni diçka sepse duket e vështirë ose e pakëndshme.

Por, kur e lini vullnetin tuaj të udhëheqë, gjëra të mahnitshme mund të ndodhin për ju.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta tarot: Dhjetë shkopinjtë

Ju jeni duke bërë shumë. Ju po mbani barrët e të tjerëve dhe këto nuk ishin të destinuara për t’i mbajtur.

Hiqni dorë nga besimi se ju duhet të bëni gjëra për t’i bërë të tjerët t’ju duan. Thjesht duhet të jesh ti.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Karta tarot: Perandoresha

Jeta është e ëmbël. Çdo ditë paraqet një mundësi për të shijuar gjërat e mira në jetë ose për t’u fokusuar në atë që nuk është e drejtë.

Zgjidhni atë që ju sjell gëzim dhe lumturi. Shikoni se si kjo tërheq më shumë të njëjtat në jetën tuaj.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Karta tarot: Shtatë nga Pentakula

Lëreni kohën mënjanë. Nëse diçka është e rëndësishme për ju, gjeni kohë për ta bërë atë. Mos fol më për të vetëm për ta lënë ditën të largohet prej teje.

Planifikoni prioritetet tuaja në mënyrë që ato të përfshijnë ëndrrat dhe shpresat tuaja për rritje dhe ndryshim në të ardhmen.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Karta tarot: Ace of Swords

Nuk është e lehtë të ndihesh sikur po humbisni vëmendjen e partnerit.

Ju mund t’i ktheni gjërat përsëri për t’u bërë personi që keni qenë dikur kur i keni takuar për herë të parë.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Karta tarot: Gjashtë shkop

Një lajm i madh po vjen për ju, Virgjëresha. E gjithë puna dhe përpjekja juaj e palodhur po tregojnë shenja rritjeje.

Për një kohë të gjatë, dukej sikur nuk do ta shihje kurrë ardhjen e kësaj dite. Durimi juaj është shpaguar dhe gjithçka që merrni tani është sukses i vërtetë.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Karta tarot: Magjistari

Nëse ajo që po bëni tani nuk po funksionon, atëherë mendoni për një këndvështrim të ri. Mund të jetë dekurajuese të mendosh se nuk ke mundësi ose burime. Vendoseni detyrën tani për tani dhe provoni diçka të re për të rrjedhur lëngjet tuaja mendore. Mund të gjeni diçka që nuk e kishit pritur më parë dhe të befasoheni këndshëm.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karta tarot: Forca

Forca është relative. Një situatë mund të jetë e lehtë për disa shenja të zodiakut, sepse kanë përvojë në atë fushë.

Por jeta është si një muskul. Sa më shumë situata të ekspozoni mendjen tuaj, aq më të zgjuar dhe më të mençur bëheni. Nëse ndiheni jashtë elementit tuaj, merrni rreziqe dhe provoni gjëra të reja. Më në fund do të mësoni atë që ju nevojitet.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Karta tarot: Tre nga shpatat

Njerëzit nuk mendojnë gjithmonë për pasojat e sjelljes së tyre.

Kur një person vendos të të mashtrojë ose të gënjejë, ai mund ta dijë se do t’ju lëndojë, por në atë moment egoizmi i tyre pengohet.

Ju mund të mos jeni në gjendje t’i falni ata, por mund të kuptoni se çfarë ndodhi në mënyrë që të lini të shkojnë dhe të vazhdoni.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karta tarot: Ace of Cups

Dashuria mund të rritet aty ku ujisni emocionet e marrëdhënieve tuaja.

Një personi me zemër të thyer mund t’i duhet shumë më shumë kohë për të ngrohur përpjekjet tuaja për emocione, por jepini kohë. Askush nuk mund t’i rezistojë vërtet dashurisë kur ajo është e qëndrueshme dhe vjen nga një vend i pastër.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Karta tarot: Qëndrueshmëri

Kur dikush vendos t’ju bëjë fantazmë dhe të hesht në radio, kjo shkakton shqetësim dhe shqetësim. Ata do të kthehen në kohën e tyre.

Jetoni jetën tuaj në vend që të prisni në telefon.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Mbreti i Pentacles

Nuk ka asgjë të keqe të jesh një person ambicioz. Ju jeni këtu për një arsye dhe zemra juaj nuk do të qetësohet derisa të zbuloni se çfarë është dhe të keni përmbushur fatin tuaj.