Kupa Mesdhetare/ Triumfon peshëngritësi Erkand Qerimaj

Triumfon dhe shkelqen peshengritesi Erkand Qerimaj ne Kupen mesdhetare, gare kualifikuese per Lojrat Olimpike Tokyo 2020. Shkodrani ka arritur qe per te disaten here te beje qe flamuri Kuq e Zi te lartesohet ne kompeticione te rendesishme boterore, duke i dhene emer nje vendi te vogel por qe tregon se ka sportiste te kalibrit te larte dhe me potencial. Ai ka marre 3 medalje ari duke shenuar nje sukses personal dhe kombetar.

Ne rrjetin e tij social vete Erkand Qerimaj shkruan mbi kete sukses por dhe per koleget e tij dhe trajnerin Zef Kovaci i cili nuk lodhet asnjehere duke mbeshtetur ekipin dhe vecanerisht kampionion Erkand Qerimaj.

“Krenar per ngritjen e Flamurit ne Kupen Mesdhetare Gare Kualifikuese per Lojrat Olimpike Tokyo 2020 ! 3 Medalje Arit dhe 3 Rrekordet Mesdhetare! Krenar edhe Per rezultatin 156 190 KG! Sot e Ngritem 3 Her Flamurin Daniel Godelli ! Gjithashtu dhe Kolegu Briken Calja. Falenderojme dhe tranjerin Zef Kovaci i Vetem na nxori ne gare gjithve !”