Kledi Kadiu kthehet në origjinë, ja ushqimi që konsumon në Tiranë

Prej disa kohësh balerini Kledi Kadiu është vendosur midis Tiranës dhe Italisë. Ai ndodhet këtu sepse është pjesë e jurisë së ‘Dance with me’ ku prej dy muajsh bën komentet e tij për performancat e VIP-ave. Duket se qëndrimin në Tiranë, Kledi po e shijon mjaftueshëm. Ai shfaqet së fundmi duke shijuar drekën, i gjendur pranë një oxhaku me zjarr të ngrohtë.

Kledi-Kadiu-2

Ai ndan një video në ‘Instagram’, ku zbulon se po ha ushqime tradicionale shqiptare si bukë me gjizë dhe vaj ulliri, sallatë fshati e salcë kosi, shkruan Who. Tryeza plot është një nga karakteristikat e vendit tonë. Dhe në këtë pikë dhe ne mendojmë si Kledi, nuk ka si traditat shqiptare.

Kledi-Kadiu-1