Kërkoi shumën marramendëse, a do prezantojë e dashura e Cristiano Ronaldos në ‘Sanremo’?

Përzgjedhja e prezantueseve të festivalit madhështor të “Sanremos” për ndjekësit shqiptar erdhi me supriza pasi në krah të bukurosheve Antonella Clerici, Sabrina Salerno, Giorgina Rodriguez do të jetë dhe Alketa Vjesiu.

Teksa përgatitjet vazhdojnë pakënaqësitë nuk mungojnë. Mediat italiane shkruajnë se partnerja e Cristiano Rolado-s nuk është e kënaqur nga pagesa.

Giorgina Rodriguez është shprehur se nuk i mjaftojnë 20-25 mijë euro që do i paguajë “Sanremo”, prandaj dëshiron një shifër më të lartë.

Modelja ka kërkuar nga drejtuesit 140 mijë euro, shifër shumë herë më e lartë nga ajo që i është ofruar.

Drejtuesit janë shprehur se kjo është një shifër marramendëse dhe nuk mund të bien dakord, pasi ajo nuk mund të paguhet më tepër se vajzat e tjera të përzgjedhura.

Ende nuk dihet a do prezantojë Georgina, por kjo mbetet për tu parë në javët në vazhdim.