Këngëtarja shqiptare zbulon për herë të parë si u ndje kur mësoi se nëna ishte sëmurë me kancer

Pak ditë më parë, nëna e këngëtares me origjinë shqiptare, Dua Lipa, Vera zbuloi se ka fituar betejën me kancerin.

Rita-Ora-3

Lidhur me këtë fazë të trishtë të jetës së tyre ka reaguar edhe Rita, e cila tregon për herë të parë sesi u ndje kur mësoi për sëmundjen e rëndë të mamasë.

https://www.instagram.com/p/BuHvXFkgSZ9/

“Kur mora vesh që mami ishte sëmurë me kancer në gji, mendova: ‘O Zot, nuk mund të gjesh person më perfekt për t’u marrë me këtë punë’. E kuptoja që kishte kancer në gji dhe mund vetëm ta imagjinoja sesi ishte për të që të rriste tre fëmijë, te linte miqtë dhe të afërmit në Kosovë pasi lëvizëm në Britani, të mësonte një gjuhë të re, u bë psikiatre. Nuk mund të jem më krenare për udhëtim e nënës sime”, shprehet Rita në një video të publikuar nga e ëma Vera, në “Instagram”.

Rita-Ora-4

Kjo video në fakt i drejtohet një fondacioni që mbështet gratë me të njëjtën sëmundje, ndërsa nëna e këngëtares do të prezantojë rroba banjet për femrat me kancer në gji.

Rita-Ora-1