Këngëtarja shqiptare martohet në fshehtësi, zbulohen pamjet e saj si nuse nga dasma në Itali

Hersi Matmuja është martuar ditën e djeshme në Itali në një ceremoni shumë private, por të bukur mes miqve më të mirë.

Hersi-Matmuja-2

Ka qenë vetë këngëtarja që ka publikuar disa momente të cilat janë xhiruar nga të pranishmit.

Hersi-Matmuja-3

Këngëtarja shqiptare ka zgjedhur këtë mënyrë, pa zhurmë dhe larg bujës mediatike për të celebruar me martesë dashurinë e saj me instrumentistin italian.

Hersi-Matmuja-4

Në videot dhe fotot e publikuar, Hersi shfaqet me fustanin e bardhë kur del nga kisha dhe më tej kur realizon kërcimin e parë më bashkëshortin. Emocionet duket se kanë qenë të mëdha, po ashtu edhe argëtimi.

Hersi-Matmuja-5

Kujtojmë se Hersi ka qenë fituese e ‘Festivalit të 52-të Radio Televizionit Publik Shqiptar’ me këngën “Zemërimi i një nate”, me tekst të Jorgo Papingjit dhe muzikë nga Genti Lako. Ajo përfaqësoi Shqipërinë në 2014-ën në ‘Eurovision’. Ndërsa prej vitesh ka ndërtuar jetën dhe karrierën në Itali ku jeton bashkë me bashkëshortin e saj. / revistawho.com

View this post on Instagram

Si è sposata mia moglie….

A post shared by Petra Magoni (@petramagoni) on