Kënga Magjike 2019/ Çfarë veshën konkurentët e natës së parë

Mbrëmjen e djeshme u mbajt nata e parë e festivalit “Kënga Magjike”. Në skenë janë ngjitur emra të njohur të ekranit shqiptar dhe jo vetëm, dhe këtë herë përveç muzikës, ata i bën bashkë edhe kauza e festivalit.

“Këndojmë për të ndërtuar” është motoja e këtij vit dhe paratë që do të fitohen nga shitja e biletave do të shkojnë në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmetet.

Sigurisht, që këngëtarët pjesëmarrës ose jo, një vëmendje të veçantë i kanë kushtuar edhe look-ut. Ata janë kujdesur që të shkëlqejnë në këtë ditë, dhe më poshtë po ju tregojnë disa nga veshjet:

Adrola Dushi (fustani i parë)

KM-2

Adrola Dushi (fustani i dytë)

KM-3

Soni Malaj

KM-4

West Side Family

KM-5

Anna Oxa

KM-6

Rovena Dilo

KM-7

Olsi Bylyku

KM-8

Anxhela Peristeri

KM-9

Marsela Çibukaj

KM-10

Fifi

KM-11