Java e Modës në Milano: Shihni veshjet më të bukura

Me mbylljen e javëve të modës në Nju Jork dhe Londër, festa e madhe vazhdon në Milano. Siç pritej nga italianët, shfaqjet pranverë/verë 2022 – të cilat, si në Nju Jork dhe Londër, janë të parat që mbahen personalisht që nga fillimi i pandemisë.

Më poshtë mund të shihni disa nga paraqitjet më të theksuara në pasarelë.

Max Mara

Loro Piana

Fendi

Alberta Ferretti

Brunello Cucinelli

Etro

La Double J

Emporio Armani