Isaac Carew reagon pas lajmeve të tradhëtisë: “Unë dhe Dua Lipa…”

 

Pas lajmit të publikuar nga tabloidi ‘The Sun’ mbi tradhtinë e mundshme ndaj Dua Lipës, në një prej pubeve të Londrës ka reaguar i dashuri i këngëtares, Isaac Carew. Përmes një postimi të gjatë në Instagram, ai ka dhënë versionin e tij mbi ngjarjen.

Më poshtë reagimi i plotë:
Unë nuk do të doja që ju të mendoni se Dua është në një marrëdhënie me dikë që nuk e do dhe respekton atë. Dua dhe unë kemi rënë në duart e tabloidëve duke shkaktuar dramë dhe duke na lidhur me njerëz të ndryshëm kur nuk ka thjesht asgjë atje. Unë kam qenë në një bar të homoseksualëve që vallëzoja me një mik dhe është shfaqur në një dritë të keqe. Nuk ishte duke u puthur dhe isha i zhgënjyer për vallëzimin edhe për një moment të shkurtër duke pasur parasysh mënyrën se si u portretizua. Ishte një klub i zhurmshëm dhe unë flisja me të në veshin e saj. Mos besoni gjithçka që shihni, sepse këta njerëz paguhen për të krijuar dramë.Jemi shumë të lumtur që po kthehemi së bashku. Kemi kaluar 3 vjet e gjysmë lumturi së bashku me besnikërinë dhe dashurinë dhe asnjëherë nuk u shkatërruam, sepse kemi pasur probleme të tilla, për shkak se kemi konflikte dhe nuk jemi në gjendje të jemi së bashku. Për fat të mirë lëkura jonë është më e ashpër dhe dashuria është më e fortë se kjo!”, citohet të jetë shprehur ai publikisht sipas Prive.al.