Infektohet me Covid-19, Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj

Drejtori i Urgjencë Kombëtare, Skënder Brataj, është infektuar me koronavirusin Covid-19.

Rezultati i analizës së tij ka dalë pozitiv.

Aktualisht Brataj ndodhet në karantinë. Nuk dihet gjendja shëndetësore e tij dhe nëse ai vuan nga ndonjë sëmundje bashkëshoqëruese.

Brataj është pjesë e task forcës së Ministrisë së Shëndetësisë për koronavirusin.

Deri në këto momente në vendin tonë janë infektuar me Covid-19, 123 persona dhe kanë humbur jetën 5 persona.

I gjithë vendi vijon të jetë në karantinë, në tentativë për të ndalur përhapjen e koronavirusit dhe për të evituar kolapsin e sistemit shëndetësor.

/TPZ.al/