Ibra frikëson tifozët e Milanit, zbulohet dëmtimi dhe koha që mund të mungojë

Ibrahimoviç po mban në ankth tifozët e Milanit teksa u largua nga fusha e Napolit me akull në këmbë. Sipas mediave, italiane ai ka pësuar tërheqje muskulare në muskulin e bicepsit femural në këmbën e majtë.

Përveç kësaj, dyshohet se mund të mungojë të paktën për 4 javë sipas “Rai Sport”. Nëse një gjë e tillë konfirmohet, do të ishte një goditje e madhe për Milanin, pasi pa të kuqezinjtë do të vuanin shumë.

Analizat mjekësore të nesërme do të konfirmojnë shkallën e dëmtimit të Ibrës.

PANORAMASPORT.AL