Horoskopi i datës 29 shtator 2020

Dashi
Në dashuri, kontraste të forta mund të lindin, por ia vlen të përpiqeni të mos e humbni durimin në mënyrë që të mos pendoheni për të. Mundohuni të jeni të mirëkuptueshëm dhe pozitivë për çdo situatë me të cilën do të përballeni.

Demi
Sot dashuria do ju dhurojë edhe më shumë kënaqësi. Pasi të ketë kaluar stuhia, koha do të kthehet në favorin tuaj me partnerin. Nga sot, planeti Mërkuri nuk do të jetë më në kundërshtim dhe kjo është një periudhë shumë e ndritur për ju.

Binjakët
Do të dëshironi të bëni shumë dhe kjo do t’ju bëjë që të krijoni marrëdhënie të reja dhe të bëni takime të rëndësishme. Yjet do t’ju ndihmojnë të mirëmbani dhe konfirmoni të gjitha rezultatet e arritura. Sot është dita juaj me fat, ndaj përfitoni.

Gaforrja
Një dashuri e qetë kthehet, me partnerin do të keni mundësi të gjeni përsëri dialogun dhe të lini pas nervozizmin dhe diskutimet e periudhës së fundit pas krahëve. Karriera kërkon më shumë vëmendje dhe përkushtim.

Luani
Lodhja sot mund të çojë në një dështim të vogël, dhe disavantazhi i Venusit mund t’ju alarmojë. Kujdes të mos i shkarkoni zhgënjimet tuaja partnerit, çdo fjalë shtesë do të ketë peshën e saj. Kini parasysh se shpirti juaj binjak nuk ka pse të jetë personi që duron mllefet e kota.

Virgjëresha
Me Venusin të favorshëm marrëdhënia juaj do të jetë më e fortë. Dita premton të jetë super pozitive, përgatituni ta provoni atë në emër të qetësisë dhe pasionit! Kjo është një ditë fantastike, e cila premton shumë.

Peshorja
Sot do të ketë disa tundime dhe të gjitha do të mbizotërohen nga uljet dhe ngritjet e shpeshta. Do të ketë pasione të mëdha, madje edhe përtej sferës private. Do të ketë projekte të reja dhe do të keni mundësi të kryeni detyra të rënda.

Akrepi
Marrëveshja duket se rinovohet me të dashurin dhe Venusi lartëson pasionin. Çiftet që po kalojnë një periudhë krize do të dalin nga tuneli i errët. Do të bëni një përzgjedhje midis bashkëpunëtorëve për të identifikuar se kush mund të vazhdojë rrugëtimin me ju.

Shigjetari
Shumë prej shenjave kanë arritur në një udhëkryq dhe kërkesa për të kthyer faqen është urgjente. Ndërmerrni vendime pa u menduar shumë gjatë, por mos harroni që së pari të bëni një punë të kujdesshme reflektimi.

Bricjapi
Ata që kanë qenë në krizë për ca kohë do të tundohen të bëjnë një gabim fatal dhe do të ketë shumë mundësi për ta bërë këtë. Ndërsa, çiftet e forta mund të përjetojnë momente të paharrueshme.

Ujori
Një dialog i papritur do të shpëtojë shumë çifte nga humnera dhe do të sjellë shumë tipare të reja edhe për ata që nuk shpresonin më për të. Kini kujdes nga fitimet e lehta. Sot është një ditë shumë e lumtur, nëse do të dini të përfitoni prej saj.

Peshqit
Ju u ngritët me humor të mirë dhe optimizmi juaj do t’ju bëjë që të shihni gjithçka në një dritë pozitive. Mezi do t’i vini re keqkuptimet me të dashurin tuaj. Në punë disa do ta gjejnë veten të zgjidhin nyje gati të pazgjidhshme.