Horoskopi i datës 23 shtator 2020

Dashi
Për rezultate sa më të mira përpiquni që të mos merrni asgjë më seriozisht sa duhet, sidomos në marrëdhëniet me kolegët. Sot, lidhja Venus-Saturn mund t’ju bëjë konfuzë dhe t’ju bëjë të mendoni se diçka është shumë e rëndësishme, kur në të vërtetë nuk ka fare rëndësi.

Demi
Do ta keni të lehtë për të qenë sa më bujarë me partnerin, njerëzit e dashur apo kolegët në punë, por mos jepni më shumë sa duhet, pasi rrezikoni të mbeteni vetë bosh. Thonë se bamirësia nis në shtëpi, kështu që fillimisht kujdesuni për nevojat tuaja emocionale.

Binjakët
Përgjatë javëve të fundit mund të keni pasur përplasje dhe tensione në shtëpi, por tashmë këto ditë i keni lënë pas, ndaj qëndroni sa më pranë partnerit dhe njerëzve të dashur. Keni shumë gjëra për të gëzuar, mos e shpërdoroni kohën me zënka të kota.

Gaforrja
Nëse duhet të shpenzoni kohë për veten sot, bëjeni, nuk ka nevojë t’i kërkoni leje askujt. Duke qenë një shenjë e ndjeshme, Gaforrja ka tendencën që ndonjëherë të shkëputet nga jeta e përditshme për të marrë veten.

Luani
Nëse keni bërë diçka në të shkuarën për të cilën tashmë jeni penduar, do të keni tendencën për ta ndrequr, por planetet sugjerojë që nuk është ide e mirë. Gjasat janë që të tjerët e kanë harruar, kështu që përse ta ngrini edhe një herë si problem?

Virgjëresha
Asgjë nuk vjen falas, sado e vogël apo e parëndësishme të jetë ajo. Nëse nuk e kuptoni tani, në fund të muajit kjo do të jetë tepër e qartë. Çfarëdolloj gjëje të jeni duke përfituar “falas”, do t’ju duhet gjithsesi ta paguani. E mira është se mund ta përballoni.

Peshorja
Bëni çfarë mundni për të ndihmuar një mik, por bëni kujdes dhe mos e vini veten në pozita të tilla që ta bëni këtë gjatë gjithë kohës. Ndonjëherë mund të jeni më ndihmues sa duhet, në dëmin tuaj. Mos lejoni që të tjerët t’ju shfrytëzojnë.

Akrepi
Mund të keni tendencën që të mbyllni njërin sy për dikë që nuk e meriton e që nuk do t’ua dijë as për faleminderit, kështu që ndoshta është më mirë të tregoheni të egër. Fatkeqësisht disa njerëz mësojnë vetëm në këtë mënyrë.

Shigjetari
Nëse duhet të bëni figurë të mirë tek punëdhënësit, apo njerëz që janë në gjendje t’ju ndihmojë, mos u tregoni të turpshëm. Pavarësisht tendencës që do të keni për të mos u treguar shumë insistues, guxoni. Ata do t’ju shohin me sy tjetër.

Bricjapi
Mund të arrini thuajse gjithçka, por duhet të besoni në vetvete. Lidhja e sotme Venus-Saturn mund të shkaktojë dyshime tek aftësitë që keni, por nëse i tejkaloni dhe vijoni para, mund të arrini gjëra të cilat do të marrin edhe vlerësimin e rivalëve tuaj.

Ujori
Keni aftësinë e mrekullueshme për të arritur atë që dëshironi edhe kur të tjerët nuk duan që ta keni. Kjo aftësi do të jetë ndihmë e madhe sot, kur të ndiqni një objektiv që keni kohë që e mbani të fshehur.

Peshqit
Nëse një mik bën një gabim sot, mos e bëni më të madhe sa duhet. Ata do të përgjigjen më mirë nëse tregoheni të ndjeshëm. Nuk është fundi i botës, ndaj tregojini se i kuptoni dhe ndihmojini që herën tjetër ta bëjnë siç duhet.