Horoskopi i datës 20 tetor 2020

Dashi
Në përgjithësi vazhdon pozicioni i favorshëm i Afërditës dhe Marsit në shenjë, ndonëse në momente të caktuara mund të ndjeheni disi të lodhur. Mos e teproni me zemërgjerësinë tuaj.

Demi
Në terrenin e “thyer” të dashurisë duhet të ecni me shumë kujdes e t’i peshoni mirë hapat që do të hidhni, pasi mjafton një fjalë që të nisë debati. Ditë e mirë në planin profesional.

Binjakët
“Orkestra”e yjeve ka një “dirigjent” të mirë, Jupiterin, i cili ndikon pozitivisht duke harmonizuar tranzitin e tyre në shenjë. Në frontin financiar është mirë të mos bëni eksperimente.

Gaforrja
Pas një periudhe pozitive duket se gjërat do të komplikohen paksa për ju, prandaj ka të ngjarë që rruga për ju sot të jetë në ngjitje. Pasiguria bën që të të refuzoni një propozim interesant.

Luani
Me një Mars kaq aktiv dhe agresiv mbi kokën tuaj, nuk do t’ju mungojnë as energjitë e as këmbëngulja juaj karakteristike për të përballuar një ditë që duket se do të jetë mjaft e ngjeshur.

Virgjëresha
Sot mund ta keni më të lehtë për të arritur synimet tuaja, pasi së pari do të keni mbështetjen e Merkurit që ju bën më dinakë, e nga ana tjetër Saturni ju bën edhe më këmbëngulës.

Peshorja
Nëse sot të të ndjeni një lloj trazimi të brendshëm në aspektin sentimental do të thotë se jeni nën ndikimin e një Afërdite që sa vjen e bëhet më dominuese në shenjë.

Akrepi
Situata planetare duket se do të jetë e favorshme për të lindurit e kësaj shenje, që gjithsesi do të lodhen shumë për të arritur një rezultat minimal. Do të rikuperoni formën fizike.

Shigjetari
Sot Marsi në shenjë do të bëjë të ndjeheni më të freskët, ndërkohë që sateliti i tokës Hëna, në një pozicion të papërshtatshëm mund të ndikojë negativisht në planin sentimental.

Bricjapi
Në një situata të ndërlikuar në drejtim të raporteve ndërpersonale, ndoshta do të ishte më e udhës për ju të kërkonit një kompromis, qoftë edhe për të fituar kohë.

Ujori
Një kuadër yjor shumë i favorshëm bën që financat tuaja të rriten ndjeshëm, prandaj mos u çuditni nëse ju vijnë shumë oferta. Sot fati do t’ju buzëqeshë edhe në planin sentimental.

Peshqit
Mjafton një “fshehje” e lehtë e Hënës që ju të rifitoni sharmin e duhur që do t’ju ndihmojë të bëni për vete të tjerët. Kujdes, emocionet e kundërta mund të rezultojnë të dëmshme.