Horoskopi i datës 17 tetor 2020

Dashi

Influencat e huaja ndoshta do kenë një ndikim shumë pozitiv jetën tuaj tani, prandaj është një kohë e mrekullueshme për eksploruar një kulturë është e re ose e pazakontë për ju. Njohja me zakonet e reja do t’ju frymëzojë dilni përtejzonës tuaj rehatisë.

Demi
Qëllimet nuk janë gjithmonë synuara përmbushen. Ndonjëherë, thjesht t’i ngjiteni një mali dhe bënimaksimumin. Mos e torturoni veten nëse nuk e merrni një punë cilën e synoni. Provoni sërish!

Binjakët

Sot, ndarja e shpresave dhe dëshirave tuaja me miqtë nuk duhett’ju bëjë ndiheni siklet, përkundrazi duhet t’ju bëjë ndiheni krenarë! Sigurisht, ju keni disa synime mëdha për arritur, por për disa njerëz, thjesht synimi i lartë është mjaftmbresëlënës.

Gaforrja
Njerëzit kanë kujtime shumë gjata, kështu kur takoni njëperson ri dhe interesant sot, sigurohuni do jeni njëkujtim i mirë për ta. Vendosni veprim hijeshinë tuaj dhe mosharroni dëgjoni, flisni, argumentoni! Ata do t’ju admirojnëgjithnjë e shumë për këtë.

Luani
Koha kaloni duke mësuar diçka re nuk është kurrë e harxhuar! Prandaj, vend delegoni diçka nuk dini si ta bëni te dikush tjetër, kërkoni ata t’ju mësojnë se si ta bëni atë! Do ndiheni fuqizuar. Dituria ju sjell pavarësi çdo aspekt.

Virgjëresha
Një blerje e madhe e kohëve fundit mund t’ju bëjë ndihenisikur keni paguar shumë sesa duhet, por kjo është vetëmfrika juaj. Është normale pendoheni për një blerje, por kenibërë atë menduat se ishte e drejtë, dhe nuk ka kthim prapa.

Peshorja
Përkundër asaj miqtë mund t’ju thonë, nuk është egoiste dëshironi jeni vetvetja, madje është e shëndetshme. Tani përtani ju jeni një humor introspektiv, por askush tjetër jetëntuaj nuk po ndihet njëjtën mënyrë.

Akrepi
Nëse jeni përfshirë një betejë sot, mos harroni se nuk ka asgjë keqe tërhiqeni! Vetëpërmbajtja është nganjëherë e rëndësishme se imazhi juaj, kështu mos mendoni se çfarëmund mendojnë njerëzit. Nëse ndiheni sulmuar dhe shansetjanë mos fitoni, atëherë hiqni dorë dhe provoni vonë.

Shigjetari
Është e admirueshme ju dëshironi bëni shumë gjëra sot, por a e dini se mund edhe argëtoheni ndërsa jeni duke qenëkaq produktivë? Vazhdoni buzëqeshni dhe mbani një qëndrim qetë. Punët nuk përfundojnë kurrë ndaj duhet t’i merrni gjëratme qetësi.

Bricjapi
Kushdo ju ka thënë se kundërtat tërhiqen, ju ka gënjyer. Tani për tani, ju duhet jeni rreth njerëzve mendojnë si ju, veprojnë si ju dhe keni njëjtat qëndrime. Largohuni nganjerëzit sjellin negativitet jetën tuaj.

Ujori
Mos hiqni dorë nga planet tuaja vetëm për t’i bërë qejfin dikujt. Përkundrazi, vazhdoni fort edhe nëse rrezikoni miqësinë. Njerëzit duhet t’ju pranojnë ashtu si jeni me mirat dhe këqijat tuaja. Gjithsesi, duhet ta dini se pa ju nuk bëjnë dot. 

Peshqit
Ekzistojnë enigma shumta përreth jush tani, por nuk ështëpërgjegjësia juaj për t’i kuptuar gjitha, paktën jo sot. Këtojanë telashet kanë bërë njerëz tjerë, do thotë se atanuk janë problemet tuaja për t’i zgjidhur. Përkundrazi, përqendroni energjinë tuaj realizimin e projektevefitimprurëse.