Horoskopi i datës 17 gusht 2020

Dashi
Mos e shpenzoni energjitë për çështje të ndryshme, por fokusohuni vetëm tek ato më kryesoret. Nëse nuk vendosni prioritete, rrezikoni të mos keni suksesin që prisni. Veproni me qetësi dhe zgjuarsi për të arritur ato që dëshironi. Optimizmi është receta e duhur për problemet tuaja.

Demi
Nëse takoni njerëz të rinj tregohuni vetvetja, të hapur dhe të sinqertë, por mos tregoni më shumë seç duhet rreth vetes. Ju duhet më shumë kohë për ta bërë një gjë të tillë. Sa i përket çështjeve të zemrës, fati do të jetë në anën tuaj.

Binjakët
Do të keni dëshirë të hiqni dorë nga disa gjëra dhe të shkoni në një vend shumë të qetë për t’u relaksuar. Nuk rekomandohet një gjë e tillë, por gjithsesi, bëjini ballë problemeve tuaja, pasi ekziston mundësia të keni rezultate mbresëlënëse.

Gaforrja
Është dita e duhur për të bërë eksperimente, madje mund të provoni edhe gjëra të jashtëzakonshme. Mos kini frikë të ecni përpara dhe t’i shmangeni rutinës së përditshme. Në mbrëmje, ka gjasa të mërziteni pasi do t’ju vijë keq për shkak të shansit që keni humbur për të qenë më shumë i lumtur.

Luani
Kjo ditë premton shumë fat. Madje, ekziston mundësia që të gjeni një vend të ri pune prestigjioz dhe me të ardhura më të larta. Sa i përket çështjes së ndjenjave, ekziston mundësia e zhvillimit të një situate mjaft të favorshme për ju.

Virgjëresha
Mos mendo sot më shumë për të huajt sesa për veten tuaj. Çështja kryesore për ju duhet të jetë siguria dhe komoditeti në shtëpi. Është dita e duhur për të bërë blerje të ndryshme. Nëse nuk do të ndiheni mirë nga ana shëndetësore, rekomandohet të shkoni menjëherë tek mjeku, pasi i keni anashkaluar për shumë kohë problemet.

Peshorja
Një lajm i mirë lidhur me karrierën dhe financat tuaja është në ardhje. Mund t’ju rritet paga mujore ose të zini një pozicion të ri pune. Në mbrëmje, kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren tuaj. Bëni kujdes me kritikat e ashpra.

Akrepi
Këtë të hënë mund të mos ndiheni të kënaqur me veten tuaj. Ekziston mundësia të mos keni rezultatet e duhura në një projekt pune. Megjithatë, mblidhni forcat për të ecur përpara, pasi është e vetmja mënyrë për t’ia dalë mbanë. Për beqarët e kësaj shenje është dita e duhur për të gjetur dashurinë e re.

Shigjetari
Nuk pritet të keni ndonjë problem gjatë kësaj dite. Përpjekjet tuaja të shumta në fusha të ndryshe do të shfaqin rezultatet që ju kërkonit. Kushtojini më shumë vëmendje familjes suaj. Partneri/partnerja do të ketë nevojë për ndihmën tuaj.

Bricjapi
Nuk rekomandohet të zhvilloni takime në grupe të mëdha. Mos hezitoni të shprehni çdo ide tuajën, sado e çuditshme mund të duket. Shmangni komplimentet tradicionale, pasi nuk do t’ju vijnë aspak në ndihmë nëse dëshironi të bëni dikë për vete.

Ujori
Bëni një lëvizje kundrejt ëndrrave tuaja. Përdorni gjithë energjitë tuaja për ta arritur atë. Megjithatë, ka gjasa që në këtë drejtim t’ju ndihmojë edhe fati. Do të kaloni një mbrëmje të këndshme me miqtë dhe me të afërmit tuaj.

Peshqit
Dikush mund t’ju fusë në një kurth të vogël. Nuk është çudi që kjo t’ju vijë nga një miku juaj i ngushtë apo gjysma juaj e zemrës. Megjithatë, kjo do të zgjasë shumë pak, pasi gjithçka do të sqarohet shpejt mes jush.