Horoskopi i datës 14 korrik 2020

Dashi
Parashikohet një ditë mjaft pozitive, e cila paralajmëron një javë të bukur. Planetet do të jenë në anën tuaj, veçanërisht Saturni dhe Mërkuri. Në dashuri do të keni shumë fat, por edhe në udhëtime dhe raportet ndërpersonale. Nga takimet e reja mund të lindin situata të bukura, si profesionale edhe personale.

Demi
Kjo e martë do ju gjejë të nervozuar për një sërë çështjesh. Mundohuni që të ruani qetësinë dhe të mos reagoni ndaj provokimeve si dhe të shmangni polemikat lidhur me situata që mund t’ju nervozojnë. Përmirësimi i situatës do të vijë vetëm nëse mendësia juaj është pozitive.

Binjakët
Gjatë këtyre ditëve duhet të mundoheni që të rikuperoni një ndjenjë, nëse keni pasur probleme, krisje apo largime. Sa i takon punës, diçka do të lëvizë, por mbani parasysh se ndonjëherë duhet të kënaqemi me diçka më pak nga ajo që doni, në pritje të ditëve më të mira.

Gaforrja
Dashuria do të rikthehet sërish protagoniste. Së fundmi i keni lënë ndjenjat në plan të dytë dhe jeni përballur me probleme, mirëpo tani ka ardhur momenti për të rikuperuar dhe për të bërë projekte të reja. Mjaft të favorshme janë edhe takimet për ata që janë vetëm dhe shumë shpejt mund të ndryshoni edhe statusin.

Luani
Dita do të jetë disi nën ritmin e duhur, sidomos në dashuri. Nëse ka probleme, duhet të mundoheni fillimisht që të kuptoni se çfarë dëshironi vërtetë, më pas mundohuni të sqaroheni, por bëni kujdes me fjalët dhe tonet që do të përdorni. Mundohuni të jeni të kujdesshëm.

Virgjëresha
Në dashuri do të përjetoni momente tensionesh, dyshimesh dhe nevojë për sqarim, pasi ka diçka që nuk ju kënaq siç duheni. Duke nisur nga java e ardhshme gjërat do të ecin shumë më mirë. Ndërkohë mos u luhatni në mendime të cilat ende nuk janë fakte. Sa më shpejt të komunikoni me partnerin, aq më mirë do të jetë.

Peshorja
Mundohuni që të përfitoni nga kjo ditë për të pushuar dhe rikarikuar, pasi keni nevojë. Puna nuk do të jetë shumë intensive, ndaj do të gjeni mjaft kohë për veten. Jeni duke kaluar një periudhë gjatë së cilës ka pasur tensione në raport me të tjerët. Keni nevojë për më shumë siguri.

Akrepi
Parashikohet një ditë disi problematike, e mbushur me stres. Kjo gjë do të ndikojë në sferën sentimentale, ku duhet të mundoheni të jeni më të kujdesshëm dhe të mos përkeqësoni dëmet. Po ashtu mundohuni që të jeni më të qetë dhe të mos ju përgjigjeni provokimeve dhe të mos përfshiheni në polemika.

Shigjetari
Kjo e martë do të jetë mjaft e favorshme për t’iu dedikuar ndjenjave dhe dashurisë, duke i lënë mënjanë problemet ekonomike dhe ato profesionale. Nëse së fundmi keni pasur keqkuptime apo largime për shkak të angazhimeve tuaja, ky është momenti i duhur për rikuperim në mënyrë që të mbani në ekuilibër sferën sentimentale.

Bricjapi
Ndjenjat do të jenë mjaft të favorizuara, ku yjet favorizojnë sqarimin e keqkuptimeve në çift dhe vendimmarrjen përsa i përket çështjeve të rëndësishme. Dashuria do të jetë protagoniste e ditës, pas një periudhe ku asgjë nuk ka ecur siç duhet. Fatmirësisht dashuria do të shënojë përmirësime.

Ujori
Gjatë kësaj dite do ju duhet të bëni një sqarim në raportin në çift, lidhur me një situatë të mbetur pezull. Bëni mirë që të mos i shtyni vendimet. Edhe pse mund të lëndoheni bëni mirë që të mos i zvarrisni situatat. Dashuria është në plan të parë, por fatkeqësisht nuk do të gjeni mënyrën e duhur për ta shprehur.

Peshqit
Kjo ditë nuk do të jetë aspak në ritmin e duhur, ku do të ndiheni nervozë dhe të tensionuar, ndoshta për shkak të problemeve dhe mendimeve lidhur me punën. Kjo gjë do të reflektohet edhe në raportin në çift, ndaj mundohuni që të rikuperoni dhe të kaloni sa më shumë momente së bashku.