Horoskopi i datës 1 qershor 2020

Dashi
Sa më shumë që prisni në zona të caktuara të jetës suaj, aq më shumë hapësirë ju i sillni vetes për të marrë gjëra të reja dhe emocionuese. Guxoni t’i thoni njerëzve dhe mos u ndjeni keq për këtë. Kujdesuni për veten dhe nevojat tuaja më shumë se për ato të njerëzve që ju rrethojnë.

Demi
Ju mund t’ju kërkohet të ngadalësoni sot. Çelësi për ju tani nuk është që të merrni opinionet e të tjerëve si diçka personale pasi çdo gjë është për të mirën tuaj. Mos u ankoni, thjesht bëjeni. Përsa i përket dashurisë, jeni në rrugën e duhur, ndaj vijoni të ndërmerrni vendime që ju kënaqin.

Binjakët
Ndani aftësitë tuaja me të tjerët. Ju do ta kuptoni se kur bëni rolin e mësuesit, mësoni më shumë sesa kur e mbani njohurinë vetëm për vete. Do të sfidoheni në mënyra që as nuk e keni menduar se do të jetë e mundur. Ndoshta do të detyroheni të bëni një hulumtim të vogël kur të lindin pyetje që nuk dini si t’u përgjigjeni.

Gaforrja
Mos e nënvlerësoni fuqinë e njerëzve të tjerë sot. Idetë e tyre mund të duken të paqëndrueshme dhe të shpërndara në pjesën e jashtme, por kanë shumë njohuri dhe mund të mësoni shumë prej tyre. Me pak hetime nga ana juaj, shpërthimi i informacionit do t’ju shpërblejë shumë.

Luani
Mos harroni se ka një forcë dashamirëse që ju do dhe shqetësohet për ju. Pa marrë parasysh se çfarë ndodh, keni gjithmonë një shpatull ku të mbështeteni, edhe nëse nuk është e prekshme. Edhe në momentet tuaja më të errëta, nuk je kurrë vetëm. Ndani emocionet tuaja me të tjerët pasi do ndiheni më mirë.

Virgjeresha
Mos hezitoni të thoni atë që duhet sot, edhe nëse kjo tingëllon si një gjë e keqe. Shumë herë njerëzit hezitojnë të thonë atë që vërtet ndjejnë sepse mendojnë se është e qartë për të gjithë. E vërteta është se shumica e njerëzve nuk janë lexues të mendjes dhe ndoshta nuk po marrin mesazhet që ju dërgoni. Ndihmoni të tjerët duke folur sinqerisht.

Peshorja
Shkoni tek më të vjetrit për të marrë këshilla. Kërkoni mendim nga prindi apo gjyshi/gjyshja për ndonjë çështje me rëndësi të madhe. Marrëdhëniet me njerëzit e moshuar ka gjasa të shkojnë veçanërisht mirë, dhe ju do të kuptoni që mund të thyeni barrierat që mund të kenë ekzistuar midis jush dhe një anëtari të familjes suaj.

Akrepi
Konsideroni të shkruani ose të shprehni ndjesitë me anë të artit. Përdoreni këtë si një ushtrim për të shtruar “oqeanin” e emocioneve në pak fjalë. Ju mund të kuptoni se një pjesë e mirë e trazirave tuaja të brendshme bazohet tek një ose dy gjëra. Lejoni fjalët tuaja të shkruara ta shprehin këtë sa më pak të jetë e mundur.

Shigjetari
Vetëm për shkak se emocionet tuaja janë të rezervuara ose të zymta nuk do të thotë që ju nuk duhet t’i ndani me të tjerët. Punoni pavarësisht vështirësive dhe mos i ngatërroni ndjenjat me punën. Mbani qëndrimin tuaj për një tematikë të caktuar, por mos lejoni ndërhyrjen e një personi të tretë në debatin tuaj.

Bricjapi
Ju mund të keni nevojë të flisni me njerëz të ndryshëm rreth ngjarjeve të sotme, por diçka po ju pengon. Dëgjoni këtë zë të brendshëm që ju kërkon të jeni konservatorë në këto momente. Ju keni shumë gjëra më të thella për të thënë kur filtroni mendimet tuaja. Jini të hapur dhe të pranoni shumë gjëra të reja.

Ujori
Ju ndjeni sikur keni një barrë të madhe që ju mundon. Sa më larg që ecni me këtë ngarkesë, aq më ngadalë do të arrini në destinacionin tuaj. Mundohuni të largoni “peshën”. Kuptoni se ky pushim do t’ju ndihmojë të bëheni shumë më mirë në afat të gjatë dhe t’ju shpëtojë nga një problem madhor, që do ju pengojë për shumë gjatë.

Peshqit
Ndihuni të lirë për të prishur lidhjet me disa njerëz. Ju mund të tejkaloni llogarinë tuaj emocionale duke investuar shumë nga vetja në jetën e të tjerëve. Ju nuk mund të kuptoni se sa ky lloj veprimi streson shumë, prandaj mundohuni të bëni telefonata sa më të shkurtra dhe të mos takoni njerëz toksikë.