Horoskopi i datës 8 mars 2019 nga Susan Miller

Dashi
Një ditë emocionuese për imagjinatën tuaj, pasi Neptuni dhe Dielli takohen në qiellin tuaj. Neptuni nxjerr një pamje fantastike dhe mund t’ju frymëzojë që të ëndërroni. Me Jupiterin në sektorin tuaj të udhëtimit, tani është një kohë e favorshme për të marrë një udhëtim që keni ëndërruar.

Demi
Është një kohë ideale për t’u takuar me bashkëpunëtorët e biznesit për të planifikuar projekte të reja. “Brainstorming” është një mënyrë e shkëlqyer për të ndarë idetë dhe për t’u marrë me koncepte vizionare. Ndërsa është e admirueshme të mendoni se jeni të mëdhenj e të guximshëm.

Binjakët
Diskutimet me punëdhënësin tuaj mund të japin rezultate mbresëlënëse sot, pasi Dielli dhe Neptuni takohen në sektorin tuaj të profesionit. Është e mundur që të sfidoheni me një projekt brenda punës suaj që mund të ndriçojë një dritë të re në rrugën e karrierës.

Gaforrja
Ndërsa ambiciet tuaja vazhdojnë t’ju shtyjnë përpara, ju mund të ndiheni optimistë duke vendosur planet në lëvizje sot. Arsimi dhe udhëtimi janë në tabelën tuaj dhe ju mund të ëndërroni rreth këtyre dy fushave. Mprehja e aftësive tuaja të përcaktuara përmes trajnimit dhe udhëtimit janë gjithmonë në qendër të vëmendjes.

Luani
Karriera juaj mund të jetë motivuese sot, ndërsa Marsi luan përmes sektorit tuaj të profesionit. Ndërkohë që potenciali i shkëlqyer në punë mund të jetë në ruajtje, për ju mund të lindë një sfidë e rëndësishme që nuk prisni. Megjithatë, detyra mund të jetë e denjë dhe fiks për ju.

Virgjëresha
Ju mund të gjeni veten të motivuar për të eksploruar sot. Me Marsin në sektorin e udhëtimit dhe të edukimit, mund të jeni të etur për të kanalizuar vlerësimin drejt një aktiviteti të ri krijues ose daljes apo edhe udhëtimit. Është e mundshme që sfidat do të shfaqen, por përgjegjësia e shtuar është një mënyrë e shkëlqyer për të treguar angazhimin tuaj të palëkundur për të eksploruar.

Peshorja
Shtëpia dhe familja juaj vazhdojnë të tërheqin vëmendjen tuaj, ndërsa Saturni kalon nëpër këtë sektor të jetës suaj. Ju mund të ndjeni nevojën për të dhënë zgjidhjen për ndonjë shqetësim të brendshëm që mund të keni. Përndryshe, krijoni një axhendë rë re për rutinën tuaj të përditshme të punës.

Akrepi
Planeti yt në pushtet, Marsi, mund të frymëzojë ju dhe marrëdhëniet tuaja. Ju mund të merrni informacion të vlefshëm ose këshilla që ju lejon të ecni përpara në një situatë që përfshin dokumentacionin dhe familjarët.

Shigjetari
Më në fund mund të filloni të shihni përparim në një çështjet rutinë. Ndërsa kjo është emocionuese për ju, ju mund të ndiheni pak të vendosur mbrapa për shkak të një shqetësimi që ka lidhje me paratë. Një qasje e përcaktuar mund të jetë mënyra më e mirë për të adresuar një vendim financiar që duhet të bëni.

Bricjapi
Krijimtaria juaj mund të jetë shkëndija që ndriçon fort sot, ndërsa Marsi kalon nëpër këtë fushë të jetës suaj. Ju keni aftësinë natyrale të jeni ekspresive dhe krijuese, por jini të vetëdijshëm për çdo zbrazëti që mund të vonojë vizionin tuaj.

Ujori
Ju mund të jeni të motivuar për të marrë detyrat e kryera rreth shtëpisë, kështu që ju mund të vendosni prekjet përfundimtare në një projekt që duket më kompleks se sa menduat fillimisht. Qëndroni të fokusuar dhe do të arrini suksesin që po kërkonit. Çështjet financiare mund të kërkojnë edhe një sy më shumë sot.

Peshqit
Dielli, Mërkuri dhe Neptuni janë të gjithë tek Peshqit, kështu që ju mund të ëndërroni rreth planeve të mëdha dhe pse jo rreth një ideje biznesi. Sot është një ditë e mirë për të kryer punë burokratike, mos harroni se duhet vepruar shumë shpejt në lidhje me marrëveshjet dhe kontratat.