Horoskopi i datës 5 mars 2019 nga Susan Miller

Dashi
Ju jeni të motivuar për financat sot. Ju dëshironi të bëni më të mirën e asaj që keni dhe të provoni se ia vlen më shumë që të jeni në gjendje të përballoni situatat vetë. Të pëlqen të jesh një pionier duke qenë inovativ dhe kreativ, pavarësisht nëse ajo lidhet me punën tuaj ose pamjen tuaj.

Demi
Jeni plot energji sot. Marsi, planeti i veprimit, është në shtëpinë tuaj të parë të vetes. Do të ketë të ngjarë që të jeni të zënë dhe në lëvizje, kështu që mund të jeni pjesë e një aktiviteti me miqtë. Ndoshta po planifikon një darkë dhe një film me ta këtë fundjavë.

Binjakët
Jeni të fokusuar në karrierën tuaj tani. Ju mund të mendoni se çfarë është thirrja juaj e vërtetë apo çfarë do të donit të arrini në mënyrë profesionale. Komunikimi është çelësi për ta kuptuar këtë më mirë. Nëse flisni me të tjerët dhe kërkoni këshillë ose reagime të tyre, kjo mund të ndihmojë në sqarimin e çfarëdo pyetjeje që mund të keni.

Gaforrja
Marrëdhëniet tuaja personale ose profesionale mund të transformohen tani, modelet edhe mund të ndryshojnë. Kjo është pjesë e një cikli afatgjatë që do të ketë një rezultat pozitiv. Çdo gjë që lidhet me punën tuaj ka të ngjarë të shkojë mirë.

Luani
Mund të përpiqesh të transformosh jetën tënde, për këtë duhet të jesh ambicioz dhe i shqetësuar për të lëvizur ose për të ndryshuar ndoshta vendin tuaj të punës. Tani jeni disiplinuar, fokusuar dhe me përkushtimin tuaj do të krijoni themele të forta për të ardhmen.

Virgjeresha
Marrëdhëniet do të jenë fokusi juaj sot, si personal ashtu edhe profesional. Ju mund të komunikoni më shumë nga qëllimet dhe ndjenjat tuaja me partnerin tuaj, dhe ai ose ajo mund të tregojë një nivel të madh të kuptimit dhe dhembshurisë. Në shtëpi, gjërat janë të qeta dhe harmonike.

Peshorja
Puna është në mendjen tuaj sot. Ju mund të keni një ide se si ta bëni vendin tuaj të punës ideal. Me disa ndryshime në dekor ose duke shtuar një prekje të krijimtarisë suaj, gjërat do të marrin një prizëm tjetër. Mos harroni se shprehja e emocioneve është shumë e rëndësishme.

Akrepi
Prisni që të merrni një nxitje financiare sot, ndoshta përmes punës ose komunikimit. Nëse jeni në një fushë krijuese, mund të shihni disa të ardhura nga një projekt për të cilin po punoni. Imagjinata juaj frymëzohet dhe idetë dhe mendimet tuaja që me këtë projekt do të shohin shtrirje.

Shigjetari
Sot është dita juaj me fat. Sundimtari juaj planetar Jupiter është në shtëpinë tuaj të parë të vetes, duke sjellë fat të mirë, optimizëm dhe zgjerim. Prisni të mirat që do të ndodhin, të tilla si përplasjet e papritura me fatin, lavdërimet e jashtme dhe madje edhe mundësitë për të zgjeruar besimin dhe vetëbesimin tuaj. Në shtëpi, gjërat janë të këndshme dhe pothuajse idealiste.

Bricjapi
Ju mund të ndërmerrni hapa për të transformuar veten në një farë mënyre përmes proceseve të mendimit që nuk ju shërbejnë më shumë, siç janë qëndrimet e vjetëruara ose modelet e sjelljes që nuk ju ndihmojnë të ecni përpara.

Ujori
Ju mund të ndjeni pak konfuzion rreth parave dhe financave sot. Ndjenjat tuaja kanë një limit dhe pas kësaj mund të përfundoni duke menduar për mënyrën se si i fitoni të hollat. Imagjinata juaj është e fuqishme dhe e dobishme tani, kështu që shfrytëzojeni.

Peshqit
Ka katër planete në shenjën tuaj të Peshqve sot, duke përfshirë Diellin dhe Hënën. Sot të gjithë ndjejnë atë që ju ndjeni gjatë gjithë kohës, dhembshurinë tuaj ndaj të tjerëve. Ju mund të ndiheni edhe më shumë të lidhur me ndjenjën, identitetin dhe shpirtin sot, dhe doni që gjithçka të jetë e bukur dhe të gjithë të jenë të mirë.