Horoskopi i datës 28 janar 2019 nga Susan Miller

Dashi
Sot do të keni një shpërthim entuziasmi. Jeni kureshtar dhe të etur për të mësuar dhe për të udhëtuar
në vende të reja. Natyra juaj do të ndizet, pasi planeti juaj, Marsi, po ju pozicionon në një kënd të
këndshëm me Venusin dhe Jupiterin.

Demi
Karriera juaj do të marrë shumë vëmendje sot, pasi Dielli dhe Mërkuri përputhen në sektorin tuaj të
profesionit. Mund të ballafaqoheni me një mundësi të shkëlqyer për tu rritur dhe për t’i bërë idetë tuaja
realitet, sidomos në vendin tuaj të punës.

Binjakët
Bashkëpunëtorët e biznesit dhe miqtë e ngushtë në punë mund të bëhen të dobishëm për t’ju ndihmuar
gjatë ditës. Bisedat tuaja mund të ofrojnë thellim në marrëdhëniet me të tjerët dhe mund të zbuloni se
keni pranë njerëz besnikë.

Gaforrja
Aspiratat tuaja të karrierës duket të jenë mjaft aktive sot, pasi Venusi dhe Jupiteri punojnë së bashku në
sektorin tuaj të përditshëm rutinor. Ju mund të jeni të etur për të bërë gjërat, dhe mund të shihni se
dyert e hapura dhe pengesat bien.

Luani
Jupiteri dhe Venusi janë në linjë në sektorin tuaj të krijimtarisë dhe mund të jeni mjaft të etur për të
bërë më shumë se normalja. Eksplorimi dhe udhëtimet mund të jenë shkëndija që ndriçojnë natyrën tuaj
emocionale, kështu që dilni dhe zbuloni botën rreth jush për frymëzim.

Virgjëresha
Planeti juaj Mërkuri, bashkohet me Diellin sot në sektorin tuaj të shëndetit. Kjo do t’ju bëjë të mendoni
për stërvitje ose aktivitete të tjera lidhur me shëndetin. Në punën tuaj mund të merrni një vorbull
mesazhesh mbështetëse dhe reagime pozitive.

Peshorja
Është e mundshme që ju të punoni në projekte të reja artistike, dizajni i brendshëm dhe të gjitha format
e shprehjes personale. Mund të merrni një kërkesë të pazakontë nga një mik i ngushtë ose një partner
romantik.

Akrepi
Financat familjare dhe gjithçka ndikon në jetën tuaj të përditshme, janë tema për sot. Ju mund të
diskutoni mbi mundësitë për përmirësimin e shtëpisë dhe të gjeni financimin e duhur për një
sipërmarrje të tillë.

Shigjetari
Me Venusin dhe Jupiterin së bashku në shtëpinë tuaj sot, mund të jeni në qendër të vëmendjes, nëse
jeni në negociata ose zhvilloni një seminar. Hirësia e Venusit mund t’ju lejojë të bisedoni me sukses në
një mënyrë miqësore për një projekt krijues.

Bricjapi
Ju jeni në majë të një fillimi të ri të guximshëm, pasi Venusi dhe Jupiteri qëndrojnë së bashku në sektorin
tuaj të tranzicionit. Sot duhet të jetë një ditë e shkëlqyer për të filluar një projekt të ri, për të hyrë në një
marrëveshje të re jetese ose për të filluar një punë të re.

Ujori
Mërkuri dhe Dielli janë në sektorin tuaj të egos, gjë që ju vë në qendër të vëmendjes sot. Një ndikim i
tillë i dobishëm mund t’ju ndihmojë në mënyrë të konsiderueshme kur bisedoni me partnerët e biznesit.

Peshqit
Karriera dhe transaksionet financiare janë të theksuara sot, pasi Venusi dhe Jupiteri janë lidhur në
sektorin tuaj të profesionit. Me një ndikim kaq pozitiv dhe të shtrirë, mund të jeni në gjendje të
nënshkruani një marrëveshje të rëndësishme me punëdhënësin apo klientët tuaj.