Horoskopi i datës 27 shkurt 2019 nga Susan Miller

Dashi
Ju do të motivoheni për të rritur stabilitetin tuaj financiar, pasi Marsi, sundimtari juaj, viziton Demin dhe ndez arenën e përfitimit. Dielli i shkel syrin Marsit, kështu ju këshillon t’i besoni intuitës suaj me një përpjekje të re.

Demi
Me Marsin, planetin e fuqisë, në Dem (që zgjat deri më 30 mars), do të keni durim shtesë për të arritur një qëllim sfidues. Ndërsa Dielli bën një lidhje pozitive me Marsin, entuziasmi dhe vendosmëria juaj do të ketë një ndikim lartësues në komunitetin tuaj.

Binjakët
Merrni kohë për të konsideruar seriozisht një ofertë profesionale ose tranzicion dhe do të fitoni qartësi se si duhet të poziciononi veten për sukses. Me Diellin në majën e tabelës suaj deri të mërkurën, 20 Mars, imazhi juaj publik do të jetë në qendër të vëmendjes, dhe mundësi të reja do të hapen për ju.

Gaforrja
Socializimi dhe vetë promovimi do t’ju sjellë rezultate reale, pasi Marsi, planeti i veprimit, udhëton përmes Demit dhe ndez arenën e tabelës suaj të qëllimeve afatgjata. Ky udhëtim kozmik do të zgjasë deri të shtunën, më 30 Mars, kështu që javët e ardhshme ka të ngjarë të jenë të rëndësishme për ju ashtu siç planifikoni përpara.

Luani
Besimi i ndërsjelltë do të jetë një faktor i rëndësishëm, ndërsa ju i afroheni dikujt të rëndësishëm, me Diellin, sundimtarin e Luanit, në arenën tuaj të burimeve të përbashkëta dhe partneritetit. Nëse po shqyrton lëvizje me të dashurën tënde, përfundoni një partneritet biznesi, ose sponsorizoni një artist.

Virgjëresha
Dielli do të jetë tek Peshqit, shenja plotësuese e Virgjëreshës deri të martën, më 19 Mars dhe do të përqëndrohet në një marrëdhënie të rëndësishme. Bashkëshorti juaj, partneri i biznesit, kolegu ose shoku i ngushtë, ka të ngjarë të jetë në një pozitë të mirë për t’ju ofruar pasqyrë në lidhje me pikat e forta dhe dobësitë tuaja.

Peshorja
Vullneti do t’ju bëjë të kaloni një pengesë sfiduese, falë vizitës së Diellit në Mars, planetin e fuqisë, tani në arenën tuaj të fuqizimit. Ashtu si një pengues i cili drejton garën, mbajeni në fokus lazerin për t’u kapur në momentin tuaj pozitiv, pasi kjo do t’ju bëjë të kaloni vijën e finishit me një fitore të qartë.

Akrepi
Dielli flakëron me Marsin, planetin e pasionit dhe bashkësundimtarin e Akrepit. Nëse po takoni dikë të ri, konsideroni të shkoni diku dhe të zbaviteni, turneu i Diellit përmes arenës së tabelës suaj të dashurisë së vërtetë është në qendër të vëmendjes.

Shigjetari
Tani është një kohë e mirë për të rregulluar diçka në shtëpinë tuaj, pasi takimi i Diellit me Marsin do të sjellë një person të dobishëm për t’ju ndihmuar. Tani në arenën tuaj të tabelave të aktiviteteve të përditshme, Marsi, planeti i veprimit, do t’ju japë vitalitetin për të krijuar një rend në jetën tuaj.

Bricjapi
Guximi do të vijë lehtë për ju, tani që Marsi, planeti i guximit, është në Dem, një shenjë tjetër tokësore që zgjat deri më 30 Mars. Ashtu si një aktor i cili njeh çdo rresht, do të keni besim për ta vënë veten në qendër të vëmendjes, pasi do të shprehni lirshëm me mendje dhe zemër.

Ujori
Gjëra të bukura që përputhen me shijen tuaj do t’ju vihen në disponim sot, pasi Dielli ndez arenën e tabelës suaj të zotërimeve të vlefshme. Nëse dëshiron një pjesë të re mobiljesh, bizhuteri ose një kënd të veçantë për shtëpinë tuaj, me një përpjekje të vogël, do të gjesh diçka të mrekullueshme.

Peshqit
Mundohuni të krijoni diçka të veçantë për dikë që dashuroni! Në sajë të lidhjes së fortë midis Diellit, tani tek Peshqit dhe Marsit, planetit të pohimit, gjithçka do të bëhet më e thjeshtë. Megjithëse Peshqit shpesh mund të jenë një vendimmarrës fleksibël, me Marsin, do të përfitoni nga qëndrimi juaj solid.