Horoskopi i datës 27 maj 2019 nga Susan Miller

Dashi
Më në fund rikthehet dinamika dhe pozitiviteti në vendin e punës dhe kjo edhe prej pranisë së bashkëpunëtorëve, të cilët do të dinë të vlerësojnë siç duhet pikat tuaja më të forta. Parashikohet një mbrëmje romantike për ata që janë në kërkim të shpirtit binjak.

Demi
Do të ndjeni nevojën për t’u imponuar në vendin tuaj të punës. Gjithçka do të vijë pas një periudhe që keni qenë pasiv dhe kjo gjë do ju lejojë qe të vlerësoni të gjitha cilësitë tuaja. Nëse në dashuri ndiheni konfuz, ky është momenti ideal për t’u qartësuar dhe të përcaktoni prioritetet tuaja në fushën e ndjenjave.

Binjakët
Gjatë kësaj dite duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje kujdesit për të zgjidhur debatet që keni në familje dhe në lidhjen në çift. Disa keqkuptime duhet të trajtohen me kujdesin maksimal, për të shmangur përkeqësimin e situatës. Mundohuni të veproni me sa më shumë diplomaci.

Gaforrja
Ka qenë një javë e vështirë, kështu që është normale të ndjeni nevojën për të pushuar, ndonëse është e hënë. Një takim i ri, mund të përmirësojë humorin tuaj dhe të zgjojë emocione të këndshme. Jini më kurajoz dhe mos hezitoni të hidhni hapin e parë.

Luani
Kur bëhet fjalë për dashurinë ose miqësinë, jeni gjithmonë të parët. Jeni të përkushtuar maksimalisht dhe pikërisht kjo karakteristikë e juaja ju bën shumë popullorë. Në punë priten zhvillime mjaft pozitive.

Virgjëresha
Kjo ditë e hënë do të jetë tejet e lodhshme, pasi do të jeni të ngarkuar me aktivitete të shumta. Gjatë kësaj dite këshillohet që të mos bëni vetëm gjërat që kënaqin të tjerët, por dedikojini më shumë kohë edhe nevojave tuaja.

Peshorja
Do të merrni një lajm befasues, i cili do ju lejojë që të vlerësoni me më shumë vëmendje disa situata, të cilat në të kaluarën i keni evituar prej frikës ose ndrojtjes. Në dashuri duhet të jeni më pozitiv.

Akrepi
Gjatë kësaj të hëne duhet të mundoheni të jeni më diplomatë, në mënyrën tuaj të të shprehurit, sidomos nëse po merrni pjesë në një punë në grup. Dashuria është drejt rikuperimit të ndjeshëm, por duhet të jeni më shumë ndërveprues.

Shigjetari
Po përjetoni një moment jo shumë të mirë emocional, por gjithsesi mos u nervozoni. Duhet të vlerësoni me vëmendjen më të madhe të gjitha emocionet që kanë të bëjnë me një person, i cili ka zënë vend në zemrën tuaj.

Bricjapi
Gjatë kësaj dite do të ketë ndryshime të rëndësishme nga të cilat mund të përfitoni. Gjithsesi mos lini pas dore disa afate që duhen respektuar. Një takim interesant mund të përmirësojë mbrëmjen tuaj dhe do e shikoni si mundësi.

Ujori
Mos u izoloni pasi kjo është periudha më e favorshme për dashurinë dhe takimet. Nga pikëpamja profesionale, ky është një moment interesant për t’u ballafaquar me kolegët dhe bashkëpunëtorët, duke i ofruar idetë tuaja.

Peshqit
Sugjerohet që të dëgjoni më mirë këshillat e kolegëve tuaj. Kjo gjë vlen sidomos nëse ndiheni të bllokuar sa i takon një situate të caktuar. Dashuria paraqitet në ekuilibër dhe raportet tuaja janë drejt përmirësimit.