Horoskopi i datës 26 shkurt 2019 nga Susan Miller

Dashi
Sfidat janë të pranishme, por po kështu edhe mundësitë. Saturni dhe Plutoni janë bashkuar së bashku me Venusin në sektorin tuaj të profesionit. Dy planetet e jashtme po ju nxisin që të bëni diçka të re dhe të ndryshme, mos e humbisni këtë mundësi.

Demi
Ju mund të jeni në vijë për një largim radikal nga rutina juaj e zakonshme sot. Edukimi dhe udhëtimi janë shumë të favorizuar dhe mund t’ju paraqesin zgjedhje emocionuese se ku të vendosni t’i shpenzoni energjitë tuaj.

Binjakët
Mund të keni disa biseda të pazakonta me anëtarët e grupit, pasi përpiqeni të ndryshoni drejtimin e grupin tuaj brenda një organizate të madhe, e cila mund të përfshijë një rol të ri për veten tuaj. Prisni të shihni ndryshime të rëndësishme, pasi kjo fushë e jetës suaj kalon një tranzicion që mund të prezantojë një rol më të kënaqshëm për ju.

Gaforrja
Marrëdhënia juaj primare mund të jetë duke kaluar një ndryshim për të mirë, dhe ju mund të jeni gati për të çuar marrëdhënien tuaj në nivelin e ardhshëm. Duke rivlerësuar atë që dëshiron secili prej jush, mund t’ju duhet të bëni disa ndryshime në zgjedhjet dhe rutinat tuaja të përditshme.

Luani
Përcaktimi dhe përqëndrimi në shëndetin dhe mirëqenien tuaj janë temat e mëdha për ju sot. Ndërsa Saturni dhe Plutoni bashkohen së bashku në sektorin tuaj shëndetësor dhe të mirëqenies, mund të jeni në harmoni me rutinat tuaja të përditshme.

Virgjëresha
Një ndryshim i ngadalshëm mund të jetë duke u zhvilluar në sektorin tuaj të krijimtarisë, ndërsa përpiqeni të gjeni një kuptim të ri në vetë-shprehje. Fëmijët mund të shfaqen dukshëm në zgjedhjet tuaja. Kjo është një prirje afatgjatë, prandaj bëhuni të durueshëm dhe merrni parasysh mundësitë që shkojnë përpara.

Peshorja
Pritet që të shihen disa përpjekje sot në diskutime me organizata më të mëdha ose të afërm të moshuar. Ju mund të kuptoni se familja juaj dhe mjedisi i shtëpisë do të duhet të rregullohen për të akomoduar të tjerët. Ndërkohë që mund të bëni përparim të dukshëm, do t’ju duhet të jeni të vetëdijshëm.

Akrepi
Fokusi juaj mund të jetë tek një miku juaj shumë i rëndësishëm apo i ngushtë, pasi planeti yt në pushtet, Marsi, kalon përmes sektorit tuaj të marrëdhënieve. Në të njëjtën kohë, mund të përpiqesh të zgjidhësh një sfidë të shkaktuar nga një i afërm.

Shigjetari
Një shqyrtim i kujdesshëm i trajektores tuaj financiare mund të jetë një temë e nxehtë për ju sot. Saturni dhe Plutoni janë mbledhur së bashku në sektorin tuaj të burimeve. Megjithëse ju mund të sfidoni dhe do t’ju duhet të bëni zgjedhje të vështira, ndaloni të merrni në konsideratë kuadrin afatgjatë.

Bricjapi
Venusi, Saturni dhe Plutoni janë të gjithë në Bricjap, prandaj mund të jeni gati për një ndryshim. Kjo kthesë e ngadaltë drejt një drejtimi të ri do të jetë kuptimplotë, megjithatë është e sigurt se do të jetë sfiduese, prandaj përpiquni të gjeni mirësinë brenda vetes.

Ujori
Çështjet vendore mund të jenë në krye të listës suaj të prioriteteve sot, ndërsa Marsi kalon përmes sektorit tuaj të familjes. Ju mund të jeni duke u munduar me një drejtim të ri dhe të ndiheni të pasigurt se si do të arrini atje. Lajm i mirë financiar mund të arrijë që do të ndihmojë në përcaktimin e drejtimit.

Peshqit
Ju mund të ndiheni shumë të sigurt sot, veçanërisht kur merreni me bashkëpunëtorët dhe projektet e biznesit. Ju mund të gjeni se ndërsa shkoni përpara, jeni në procesin e rivlerësimit të partnerëve tuaj. Saturni dhe Plutoni në sektorin tuaj të biznesit mund t’ju bëjnë të mundur që të mendoni për opsione të ndryshme për të ardhmen.