Horoskopi i datës 25 maj 2019 nga Susan Miller

Dashi
Nëse arrini ta kapni në ajër mundësinë, do të keni fatin të punoni krah për krah me persona të një niveli të lartë nga të cilët mund të mësoni shumë. Mos harroni ata që ju kanë treguar dashuri, për të ndjekur ëndrrat e lavdisë.

Demi
Planetët kërkojnë të krijojnë dyshime për ato që jeni të sigurt, por nuk do t’ia dalin. Do të reagoni me vendosmëri gjatë një momenti pasigurie. Do të tundoheni t’i tërhiqni përsëri vëmendjen një personi të dashur, por më pas do të hiqni dorë për shkak të sedrës.

Binjakët
Gjatë ditës, në punë do t’ju kërkohet të bëni një sakrificë të vogël që nuk do ta prisni me buzëqeshje. Duroni! Ndërkaq Urani mik është gjithmonë i vëmendshëm për t’ju shpëtuar nga çdo pengesë që ju del gjatë rrugës së punës. Do të arrini të shënoni suksese.

Gaforrja
Me Plutonin kundër mund t’ju hynë dyshimet dhe druajtja për të hyrë në lojë. Mos kini frikë të ndiqni rrugën që ju thotë zemra. Vazhdoni ta mbani nën kontroll bilancin tuaj ekonomik. Priten shpenzime, madje edhe të papritura.

Luani
Dëshira për të përfituar nga mundësitë e mira të dhuruara nga Mërkuri dhe Venusi, që i buzëqeshin Hënës, do të bëjë që projektet tuaj të dalin me sukses. Prandaj jepini punës. Sot do të jeni në humor të mirë, do të keni dëshirë të qëndroni afër dhe të ndihmoni njerëzit.

Virgjëresha
Ditën e sotme mos kërkoni zgjidhjen më të thjeshtë për të ta bërë punën më të lehtë. Kështu rrezikoni të mbeteni pa gjë! Mos e ekzagjeroni me kritika, nëse një koleg nuk ka qenë në lartësinë e duhur të pritshmërive. Vlen më mirë që të përpiqeni për ta ndihmuar.

Peshorja
Jupiteri në qiellin tuaj i buzëqesh Hënës dhe Diellit. Sot do të jeni optimist, dhe do t’ia dilni të merrni çdo gjë që doni me angazhim minimal. Potenciali krijues është në nivelet më të larta. Gjithashtu dashuria do të jetë në një pozicion shumë të mirë.

Akrepi
Qëndroni afër një bashkëpunëtori që ka zakon të flasë pak si shumë. Ka rrezik që të përhapë fjalë jo shumë të mira për ju. Mund t’i kërkoni këshillë kujt të doni, por mos lejoni të ndikoheni për zgjedhje që kanë të bëjnë më fushën e dashurisë.

Shigjetari
Me Plutonin dashamirës dhe ogurmirë, nuk është me koha t’i lëni gjerat për më vonë. Shikoni thellë brenda vetes dhe përballuni me sqarimet e nevojshme me partnerin. Dëshira e juaj për të jetuar i lirë do të gjejë mbështetje tek një mik i dashur.

Bricjapi
Fronti i dashurisë, me Venusin armiqësor, do të jetë pak i dobësuar. Shumë mendime, shumë ftohtësi, shumë vetëkontroll, shumë të larguar! Nëse do të arrini të ndërthurni fantazinë me sensin praktik, do të arrini një qëllim që ia keni vënë syrin shumë kohë përpara.

Ujori
Një projekt i çuar përpara më zgjuarsi do të japë rezultatin e pritur. Nuk ju mbetet veçse të vazhdoni përpara me personat që keni zgjedhur në veprimtarinë e ndërmarrë. Ditën e sotme bëni gjithçka që të mos lëndoni ata persona që i doni vërtet.

Peshqit
Keni një këndvështrim të idealizuar të raportit në çift. Por kujdes: duke zgjedhur një dashuri të pamundur, mund të harroni për gjerat e bukura që keni pranë vetes. Do të keni shumë ide gjeniale, madje edhe aftësinë praktike për t’i zbatuar ato.