Horoskopi i datës 25 janar 2019 nga Susan Miller

Dashi
Kjo energji e eklipsit të hënës të së dielës së kaluar do të pakësohet, por emocionet që ju nxisin mund
t’ju bëjnë të ndiheni të padurueshëm. Megjithëse diçka shumë krijuese dhe unike po rritet brenda jush
duhet të konisderoni shumë faktor të jashtëm.

Demi
Fokusi juaj ka të ngjarë të jetë në karrierën dhe reputacionin tuaj. Ju mund të punoni në diçka inovative,
ndoshta në lidhje me komunikimin, privatisht ose prapa skenave, dhe mund të ndiheni të kufizuar në një
farë mënyre.

Binjakët
Dashuria do të jetë në ajër dhe në rend të ditës. Sot, Venusi dhe Jupiteri me fat do të jenë në sektorin
tuaj të marrëdhënieve personale dhe të biznesit. Venusi rregullon dashurinë dhe paratë, kështu që
mund të jeni i përkëdheluri i saj.

Gaforrja
Ju keni punuar shumë gjatë gjithë javës, ndoshta në një projekt të madh. Për fat të mirë është e premte,
dhe puna mund të jetë shumë argëtuese, merrni pak kohë për miqtë dhe dedikojuni pasioneve.

Luani
Eklipsi i hënës që ndodhi të dielën në shenjën tuaj ju ka bërë të përjetoni disa nivele emocionale ose
ndoshta edhe disa ulje humori. Lajm i mirë është se kjo energji po pakësohet, edhe pse efektet e saj
mund të zgjasin rreth gjashtë muaj.

Virgjëresha
Ju mund të përqendroheni në shëndetin tuaj sot, ndoshta duke bërë kontrollet vjetore apo duke lënë
takime me mjekët. Ju jeni një nga shenjat më të shëndetshme të zodiakut dhe kontrollet e rregullta janë
thelbësore për ju.

Peshorja
Projektet krijuese kanë të ngjarë të jetë në mendjen tuaj sot. Sa më unik dhe inovativ aq më mirë. Do të
frymëzoheni nga puna juaj, nga një kurs, madje edhe nga jeta juaj e përditshme. Bëni mirë t’i ndani idetë
me të tjerët.

Akrepi
Eklipsi hënor i së dielës së shkuar është tashmë e shkuara! Jeta juaj në shtëpi ka të ngjarë të jetë qendra
e vëmendjes tuaj. Ndërsa mendimet tuaja janë të përqendruara në çështjet familjare, ju mund të gjeni
veten të dobishëm në punë.

Shigjetari
Marsi ju ka bërë shumë energjik sot, ai do të udhëtojë në sektorin tuaj të kreativitetit. Ju mund të ndjeni
një shpërthim energjie dhe do të dëshironi të shprehni veten në një mënyrë unike, inovative ose
krijuese.

Bricjapi
Do të keni mundësi të mendoni për gjendjen tuaj financiare dhe të fokusoheni në mënyrën se si mund të
fitoni më shumë. Ju mund të krijoni ide unike dhe inovative, ndoshta edhe fillimin e një biznesi në
internet nga shtëpia.

Ujori
Do të keni të ngjarë të jeni të zënë tani, ndoshta duke kryer punë dhe duke u shoqëruar me shokë.
Eklipsi i hënës mund t’ju ketë bërë më të guximshëm dhe më komunikues se zakonisht, sidomos me
miqtë dhe partnerët.

Peshqit
Eklipset e hënës (sidomos superiore) sjellin ngritje ose ulje ekstreme emocionesh. Me Venusin dhe
Jupiterin në sektorin e karrierës suaj, me siguri keni përjetuar një rritje të madhe. Merrni zemër dhe
përdorni imagjinatën për të udhëhequr rrugën.