Horoskopi i datës 24 prill 2019 nga Susan Miller

Dashi
Sot do të ndiheni shumë të lumtur. Do të keni energji mjaftueshëm për t’u argëtuar në mbrëmje me miqtë. Nëse dikush iu jep një ide të çmendur rreth diçkaje, mendojeni mirë dhe mos e refuzoni. Ecni përpara dhe ndiqni instinktet tuaja.

Demi
Nëse bëheni subjekt i kritikave nga miqtë dhe familjarët për veprimet tuaja të fundit rreth një divorci të mundshëm apo nisjen e një marrëdhënieje të re romantike, mos u përpiq të argumentosh.

Binjakët
Disa persona të kësaj shenje mund të jetë të trishtuar sot sa i përket lidhjes së tyre romantike. Personi që keni pranuar në jetën tuaj mund t’ju zhgënjejë. Përpiquni të angazhoheni me diçka tjetër, në mënyrë që kjo gjë të mos ju prishë ditën.

Gaforrja
Nëse dëshironi të kaloni një ditë të qetë me familjen, duhet të rregulloni patjetër axhendën. Do ta ndjeni të nevojshme të shpreheni me familjarët tuaj. Mos u shqetësoni nëse refuzoni ftesën e dikujt. Fillimisht duhet të mendoni për veten tuaj.

Luani
Do të përballeni me një sfidë shumë të rëndësishme sot. Ndoshta mund t’i vërtetoni diçka dikujt. Duhet të jeni krenarë për suksesin tuaj. Relaksohuni dhe shijoni mbrëmjen. Ata janë të bindur për mendimin e tyre, megjithatë mos u shqetësoni dhe merrini me sportivitet komentet e tyre.

Virgjëresha
Sot ka gjasa t’ju jepet një mundësi për t’u rritur profesionalisht. Të ardhurat ekonomike do t’ju rriten, por përpiquni të mos shpenzoni më shumë se buxheti juaj. Në mbrëmje mund të përjetoni një situatë të çuditshme dhe do ta keni pak të vështirë të dilni prej saj.

Peshorja
Mos humbisni kohë duke dhënë argumente në shtëpi. Nëse dikush ju kritikon, mos u shqetësoni dhe kthejeni këtë situatë në shaka. Do ta kuptoni që kjo mënyrë do të funksionojë më së miri. Në punë duhet të tregoheni shumë seriozë, përndryshe gjërat nuk do të funksionojnë.

Akrepi
Gjatë ditës së sotme do të ndiheni shumë optimist. Gjithçka do t’ju shkojë mirë si në jetën personale, ashtu edhe në atë profesionale. Nëse jeni të martuar, do të argëtoheni me partnerin/partneren tuaj.

Shigjetari
Nëse nuk keni besim te vetja, përpiquni ta fshihni këtë sepse mund të ndiheni më mirë. Në këtë mënyrë nuk do ta vënë re as të tjerët, çfarë do t’ju bëjë ju ta harroni. Nëse do të veproni kështu, do t’ia dilni mbanë gjatë disa negociatave në punë.

Bricjapi
Një ëndërr që e keni pasur që në fëmijëri mund të jetë drejt realizimit. Mund ta arrini këtë qëllim, por duhet të kuptoni se tashmë jeni rritur dhe nuk do t’ju falë të njëjtën kënaqësi që mendonit në fëmijëri. Do të ishte mirë të planifikonit diçka për t’u argëtuar në fundjavë.

Ujori
Do të qëndroni gjatë në punë për një projekt të rëndësishëm. Do të jepni maksimumin për të realizuar atë çfarë dëshironi. Kushtojani mbrëmjen familjes suaj. Nëse një mik ju fton për një mbrëmje shumë të veçantë, mos e refuzoni.

Peshqit
Do ta kaloni ditën duke menduar rreth një plani të këndshëm për fundjavën. Dikush do të përpiqet t’ju afrohet, pasi ka ndjenja të veçanta për ju. Vlerësojeni situatën në mënyrë objektive dhe më pas vendosni.