Horoskopi i datës 2 maj 2019 nga Susan Miller

Dashi
Keni mundësi të kaloni një mbrëmje të këndshme se bashku me miqtë tuaj më të mirë. Në aspektin afektiv do të keni nevojë për më shumë pavarësi, gjë që do të sjellë më shumë komplikime në marrëdhënien tuaj në çift.

Demi
Do keni rastin të zbuloni interesa të reja e të merreni me hobe që do ju ndihmojnë të shkarkoni tensionet. Në ambientin e punës ndikimet planetare do ju ndihmojnë të ecni përpara në karrierën tuaj profesionale.

Binjakët
Në aspektin afektiv sot mund të mbështeteni tek partneri juaj. Në punë mundohuni të mos konfrontoheni me personat që ju rrethojnë pasi mund të keqkuptoheni. Do të kaloni një ditë të qetë.

Gaforrja
Në aspektin afektiv bëni mirë të mos e teproni me xhelozinë tuaj pasi nuk do arrini asgjë përpos acarimit. Në punë duhet të jeni mjaft të saktë në marrjen e vendimeve në mënyrë që problemet të mos bëhen serioze.

Luani
Duhet të përpiqeni të mos ndërhyni në marrëdhëniet e një personi, pavarësisht përpjekjes suaj për ta ndihmuar. Në aspektin afektiv duhet të keni më shumë besim tek partneri juaj dhe kjo e konsolidon lidhjen tuaj.

Virgjëresha
Do të jeni mjaft praktikë sot në zgjidhjen e disa çështjeve personale. Në ambientin e punës mundohuni të mos nxitoheni në marrjen e vendimeve. Në aspektin afektiv do të kaloni një mbrëmje të këndshme.

Peshorja
Në aspektin afektiv sot do të keni dëshirë të merrni vendime të rëndësishme për ecurinë e marrëdhënies suaj. Në ambientin e punës duhet të keni më shumë durim në arritjen e objektivave.

Akrepi
Do të keni mundësi të frekuentoni persona me të cilët do të krijoni një raport miqësie. Në dashuri kjo periudhë nuk do të rezultojë nga më të mirat, ndaj sugjerohet të jeni më vigjilentë.

Shigjetari
Duhet të ulni armët e të pranoni ndihmën e një familjari për të zgjidhur një çështje delikate. Në ambientin e punës mund të keni një periudhë të paqëndrueshme për shkak të financave. Kujdes!

Bricjapi
Do të keni mundësi mjaft të mira për të zgjidhur një çështje familjare që prej kohësh ju shqetësonte. Në aspektin afektiv partneri do të jetë mbështetësi juaj gjatë gjithë ditës së sotme. Kujdes në marrëdhëniet e punës.

Ujori
Sot në aspektin afektiv një zënkë e vogël me partnerin do ju bëjë të reflektoni gjatë. Në ambientin e punës monotonia do të jetë pjesë e ditës ndaj përpiquni të jeni më të qetë dhe të vetëpërmbajtur.

Peshqit
Do të jeni të sinqertë e objektivë gjatë një diskutimi familjar. Në ambientin e punës nuk duhet të mposhteni nga persona ziliqar. Në aspektin afektiv do të mendoheni mbi momentet që keni kaluar e kanë lënë gjurmë në zemrën tuaj.