Horoskopi i datës 19 shkurt 2019 nga Susan Miller

Dashi
Ju mund të jeni të motivuar për të nisur një regjim të ri ushtrimesh. Ndoshta një shëtitje apo edhe një maratonë për një kauzë. Hëna super e plotë në shtëpinë tënde të shëndetit dhe të mirëqenies mund të jetë shtysë për një ambicie të tillë, dhe me Mërkurin dhe Neptunin duket se gjithçka do të realizohet.

Demi
Hëna super e plotë e sotme do t’ju ndihmojë të lidheni me miqtë, familjen dhe ndoshta edhe me ndjekësit tuaj të medias sociale. Ju mund të keni ide të shkëlqyeshme se si të angazhoni një audiencë më të gjerë përmes marketingut. Në të njëjtën kohë, jini të vetëdijshëm për tendencën dhe të vëmendshëm ndaj kritikës.

Binjakët
Fokusi juaj do të tërhiqet drejt punës. Ju mund të gjeni një luftë për të përqendruar mendimet tuaja në një gjë, ndërsa mendja juaj po gërshetohet me ide dhe koncepte të reja. Merkuri, i cili në këtë moment është duke u përqafuar me Neptunin, do t’ju bëjë të mendoni 100 skenare.

Gaforrja
Ka të ngjarë të zgjeroni horizontet tuaja nëpërmjet studimit të spiritualitetit, fesë, apo edhe një prej arteve mistike. Jeta juaj ka të ngjarë të ndryshojë thellësisht, prandaj prioritetet tuaja mund të zhvendosen. Hëna, në shtëpinë tënde të intelektit dhe Dielli, së bashku me Mërkurin dhe Neptunin në sektorin tuaj të transformimit, po mbështesin të gjithë metamorfozën tuaj.

Luani
Me hënën e plotë në shtëpinë tuaj të të ardhurave dhe Diellin në sektorin tuaj të ripërtëritjes, mund të mendoni për rrjedhat e reja të financave. Mos u shqetësoni, Mërkuri dhe Neptuni do të frymëzojnë ide të shkëlqyera, me të cilat do të siguroni jetesën tuaj.

Virgjëresha
Entuziasmi është fjala jote operacionale e ditës, për dashurinë, ushqim, dhe lidhje me të tjerë. Hëna super e plotë po nxit këtë dëshirë! Me Diellin, Neptunin dhe Mërkurin në shtëpinë tuaj të marrëdhënieve, fokusi juaj është se si të ndihmoni ose të mbroni të dashurit tuaj.

Peshorja
Ndoshta keni ndjenjën e nxitjes për të ndihmuar ata në nevojë. Hëna super e plotë, tani në qendrën tuaj shpirtërore, po e sjell vetëdijen te më pak fatlumët. Dielli, Neptuni dhe Mërkuri janë në shtëpinë tuaj të shërbimit, dhe kështu, ju doni të ndihmoni!

Akrepi
Nëse jeni duke planifikuar një takim ka të ngjarë të fitoni zemrën e njerëzve me influencë, përmes finesës suaj. Oreksi i Hënës së plotë së bashku me rrezet e lavdishme të Diellit po ju vë në qendër të vëmendjes. Qendra e vëmendjes jeni ju dhe kjo është çuditërisht e kënaqshme.

Shigjetari
Karriera juaj është nënvizuar nga hënën e plotë sot. Puna dhe ambicia që ju keni treguar mund të vërehen shumë mirë dhe një promovim është i mundur. Në kohën tuaj të lirë, mund të përqendroheni në të kaluarën tuaj, sepse Mërkuri dhe Neptuni janë së bashku në shtëpinë tuaj të familjes.

Bricjapi
Një lëvizje diku larg nga shtëpia mund të jetë në idetë tuaja sot. Çfarëdo që të jetë, e kuptoni se si udhëtimi zgjeron horizontet tuaja dhe ju mund të fitoni kuptim të thellë nga ekspozimi ndaj kulturave të ndryshme.

Ujori
Kërkesa për t’u rilidhur me një dashuri është imponuese dhe për të pasur rezultatin e dëshiruar, mund të tundoheni për të përdorur manipulimin. Rezistoni impulsin për të kontrolluar rezultatin. Marrja e një hapi mbrapa do t’ju ndihmojë të shihni një pamje më të madhe, duke ju lejuar të përqendroheni në çështje më të rëndësishme.

Peshqit
Dielli kalon Peshqit sot, duke ndriçuar me rrezet e plotfuqishme mbi ju. Gjithashtu keni Mërkurin dhe Neptunin atje. Ata janë të gjithë në shtëpinë tuaj të identitetit, dhe çfarë vendosje të mrekullueshme! Ju jeni në një mendje me të gjithë dhe të përafruar me kozmosin.