Horoskopi i datës 18 shkurt 2019 nga Susan Miller

Dashi
Ju jeni dikush që preferon kënaqësinë e menjëhershme, megjithatë, kur bëhet fjalë për profesionin tuaj, ju merrni një qasje krejtësisht të ndryshme. Ju do të kuptoni se garën mund ta fitoni në mënyrë të ngadalshme dhe të qëndrueshme.

Demi
Ju mund të kërkoni këshillën e një mentori, këshilltari shpirtëror, ose dikujt më të vjetër dhe më të mençur se ju sot. Kjo këshillë mund të jetë në lidhje me një vendim financiar ose marrëdhënie që ju duhet të bëni. Personi që kërkoni këshilla nga ju ndoshta do t’ju ofrojë njohuritë më praktike.

Binjakët
Do të ketë të ngjarë të gjeni këshilltarin tuaj financiar. Rishikoni qëllimet tuaja, duke përfshirë planet e daljes në pension, dhe rregullojini në përputhje me rrethanat. Nëse ka ndonjë të çarë në themel të planeve të menaxhimit të parave, krijoni një strategji tani.

Gaforrja
Angazhimi juaj ndaj dikujt që keni afër mund të testohet ose afirmohet sot. Në një mënyrë apo në tjetrën, ndjenja juaj e detyrës ndaj njëri-tjetrit ka të ngjarë të jetë e fortë. Ju nuk mund të gëzoni kaq shumë përgjegjësi në marrëdhënien tuaj, por me siguri do t’i respektoni detyrimet.

Luani
Kjo është një ditë e rëndësishme për shëndetin tuaj. Ju mund të jeni gati për t’u zotuar për një regjim që kërkon disiplinë, por do të përmirësojë mirëqenien tuaj të përgjithshme në një mënyrë domethënëse. Ky është një moment i mirë për t’u takuar me një nutricionist.

Virgjëresha
Nëse jeni duke takuar dikë të veçantë, ju do të jeni gati të merrni një angazhim serioz. Do ta kuptoni se dashuria juaj ka fuqi të vërtetë. Gjatë ditës me siguri do të kuptoni se është një kohë e mirë për të deklaruar dashurinë tuaj.

Peshorja
Aftësia juaj për të ndërtuar themele të forta në shtëpinë dhe jetën familjare ka të ngjarë të çojë në sukses. Venusi, planeti që ju drejton do të lidhet me Saturnin, planetin e qëndrueshmërisë. Të dy po lëvizin nëpër sektorin tuaj të brendshëm, duke krijuar harmoni në shtëpi.

Akrepi
Do të keni një mundësi për të mbyllur një kontratë ose negociatë sot. Nëse nënshkruani ndonjë gjë, ju do të dëshironi të jeni të sigurtë që jeni gati të angazhoheni në këtë përpjekje për një kohë të gjatë. Nëse kjo është një kontratë biznesi, ju mund të kuptoni se kjo siguron qëndrueshmëri financiare.

Shigjetari
Aftësia juaj për të marrë talentin tuaj dhe për ta kthyer në një burim strategjik dhe fitimprurës të të ardhurave do të jetë në majat e veta sot. Ju mund të ndjeheni sikur ky plan juaji po merr më shumë kohë sesa ju keni menduar, por mos e humbisni besimin tek vetja.

Bricjapi
Do të tregojnë rritje të interesit ndaj disa çështjeve të panjohura. Është e rëndësishme që kjo mos të ndikojë në lidhjet aktuale. Mos kërkoni të zbuloni sekrete, pasi mund të përfshiheni edhe në mosmarrëveshje.

Ujori
Ju mund të keni nevojë të bëni paqe me faktin se marrëdhënia juaj romantike nuk po shkon në drejtimin që dëshironi. Nëse dashuria midis jush dhe partnerit tuaj është ende e fortë gjërat do të shkojnë në vendin e tyre shumë shpejt.

Peshqit
Kjo e hënë do të jetë mjaft interesante, sidomos me mbështetjen që po i jepni një miku. Nëse gjatë ditës do të përfshiheni në një konflikt, mos u tërhiqni nga qëndrimi juaj, pasi mund të keni të drejtë.