Horoskopi i datës 15 shkurt 2019 nga Susan Miller

Dashi
Ju mund të befasoheni këtë mbrëmje, pasi Venusi me Neptunin, planetin magjepsës kanë plane për ju. Një premierë filmike, hapja e galerisë ose një ngjarje tjetër me ngjyrë të kuqe do të jetë një mundësi e përkryer për të ndriçuar.

Demi
Me Venusin (sundimtarin e Demit) në një shtrirje pozitive me Neptunin (planetin e dhembshurisë), do të përfitoni nga optimizmi dhe besimi juaj me dikë që ka nevojë për një ashensor. Kolegu juaj, shoku më i mirë, apo edhe një i njohur ka të ngjarë të vlerësojë mbështetjen tuaj.

Binjakët
Nëse keni një plan financiar, ka të ngjarë që të gjeni fonde shtesë për një sipërmarrje biznesi, pasi Venusi bashkohet me Neptunin. Qëndro i fokusuar në lojën e fundit dhe i sigurt për të zbuluar copën e humbur të enigmës, si një investigator i vërtetë.

Gaforrja
Dikush që ju njeh mirë, do të bëjë një përpjekje për t’ju ndihmuar të arrini potencialin tuaj të plotë, nëse jeni të gatshëm për të ndërmarrë hapa të mëdhenj. Me Venusin (planeti e tërheqjes) tani në Bricjap, shenjën plotësuese të Gaforres, të tjerët do të shohin me lehtësi dhuratat tuaja dhe duan t’ju udhëzojnë në rrugën tuaj.

Luani
Ndoshta do të keni një pasqyrë zbuluese nga meditimi, yoga, akupunktura ose një praktikë tjetër holistike, në sajë të lidhjes së bukur midis Venusit dhe Neptunit (planeti i shërimit). Së paku, do ta rregulloni mirë lidhjen tuaj mendore dhe trupore, gjë që do ta bëjë më të lehtë për ju të përqendroni vëmendjen tuaj në atë që ka më shumë rëndësi dhe të fitoni paqen e brendshme.

Virgjëresha
Udhëtimi i Venusit përmes Bricjapit do të ndezë arenën tuaj të dashurisë së vërtetë, fëmijëve dhe vetë- shprehjes dhe me siguri do të vendosni një pranverë në jetën tuaj. Ndërsa Venusi fluturon me Neptunin (planetin e mjeshtërisë dhe magnetizmit), tani tek Peshqit (shenja plotësuese e Virgjëreshës), do të keni një mundësi të rrallë për të bërë një lidhje magjike me dikë të veçantë.

Peshorja
Ju do të keni mundësi të gjeni kohën dhe qetësinë në shtëpinë tuaj. Kështu që mund të përqendroheni tek nevojat tuaja, pasi Venusi (sundimtari i Peshores) bën një lidhje pozitive me Neptunin. Si planeti i dhembshurisë, ndikimi i Neptuni do t’ju udhëheqë drejt vetëkontrollit dhe do t’ju japë një vlerësim për gjërat e thjeshta në jetë.

Akrepi
Të dashur Akrepë, do të jetë një kohë e përsosur, në sajë të lidhjes së bukur midis Venusit dhe Neptunit. Neptuni (planeti i ndjeshmërisë), tani në arenën tuaj të gëzimit dhe të vetëshprehjes, me siguri do t’ju japë njohuri për lumturinë e vërtetë.

Shigjetari
Jepini vetes mundësinë për ndryshim, një dekor i ri për kuzhinën tuaj, banjën ose dhomën tuaj të gjumit, do t’ju krijojë një harmoni të veçantë në mendje. Venusi (planeti i harmonisë) ka bashkuar duart me Neptunin (planetin e imagjinatës dhe magjisë), do t’ju ndihmojë të ndiheni më i lehtë dhe krejtësisht rehat.

Bricjapi
Sofistikimi është shumë i thjeshtë për ju Bricjapë! Me Venusin (planetin e bukurisë dhe hijeshisë), tani do të keni pushtetin e fjalës dhe do të dini saktësisht se çfarë të thoni për të përcjellë mesazhin tuaj.

Ujori
Mungesa do të bëjë që zemra juaj të ndjejë pak dhimbje sot. Është e përkohshme sepse falë udhëtimit të Venusit në arenën tuaj mistike, një flakë e vjetër ndoshta do t’ju bëjë të mendoni për të kaluarën në një dritë ndryshe.

Peshqit
Ka të ngjarë që dikush i veçantë të jetë në vëmendjen tuaj sot! Venusi që është flirtues me Neptunin (sundimtari e Peshqve), po bëjnë një lojë interesante. Megjithëse mund të jeni të turpshëm, ky duo planetar do të çlirojë shpirtin tuaj dhe do t’ju inkurajojë të shkëlqeni.