Horoskopi i datës 15 mars 2019 nga Susan Miller

Dashi
Fokusi juaj është në shtëpi, ju ndiheni sikur të gjitha vizionet tuaja të brendshme po bëhen realitet. Sot mund të jesh jashtëzakonisht idealist në kuptimin e mendimeve që kalojnë në mendjen tuaj, kjo vjen prej tendencës për të shprehur besim që do të përfundojë me një pozicion fitues.

Demi
Nëse jeni pronar i një biznesi ju mund të keni nevojë të merrni një pamje më realiste të të ardhurave tuaja dhe shpenzimeve. Duket sikur kostoja e bërjes së biznesit është bërë me një burim problemesh potenciale, por ju nuk doni ta pranoni. Në të vërtetë, mund të kishit zgjedhur të mbyllni një sy për shpenzime të caktuara.

Binjakët
Ju mund të kaloni kohë duke ripërpunuar strategjinë për qëndrueshmërinë e një aleance. Diçka nuk po shkon mirë me partnerët e biznesit, megjithëse lidhja mund të jetë pozitive në përgjithësi, tani pranoni se ka ende disa defekte. Ju mund të keni nënshkruar një partneritet apo marrëveshje që do t’ju sjellë probleme.

Gaforrja
Emocionet tuaja janë ngritur sot me Hënën në Gaforre. Nëse jeni i përfshirë në ndonjë publikim, transmetim ose projekt reklamimi, ekziston një potencial i madh për të dalë në sy të publikut dhe të pranohet mirë tani. Nga ana tjetër, mund të ndihesh një thirrje për t’u lidhur më shumë me bindjet tuaja shpirtërore.

Luani
Mund të ketë një situatë të ndjeshme mes jush dhe të dashurit tuaj që mendoni se ishte zgjidhur, por në të vërtetë ka nevojë për një bisedë të dytë, më të plotë. Për fat të mirë, ju keni aftësinë për të diskutuar ndjenjat tuaja me ndershmëri dhe për të shkuar përpara çfarëdo qoftë kjo.

Virgjëresha
Ju dhe partneri juaj mund të keni vështirësi të vini një marrëveshje në vendin e duhur. Pa marrë parasysh se sa herë e kryeni këtë bisedë, duket sikur dy prej jush kanë perspektiva krejtësisht të ndryshme. Sot, partneri juaj mund të fillojë të lodhet nga të njëjtat bashkëbisedime, kështu që kujdes!

Peshorja
Megjithëse ju mund të ndiheni të irrituar kur bëhet fjalë për një detyrë, nëse merrni kohë për të rishikuar qasjen tuaj, ekziston çdo tregues që shefi ose një tjetër person i lartë do të vlerësojë. Mos u habisni nëse shefi juaj ju kërkon të ktheheni dhe të përsërisni diçka. Çfarëdo që të bëni, mos e merrni atë personalisht, gjithçka është për të mirë të punës.

Akrepi
Nëse keni fëmijë po mendoni të shepnzoni para për një aktivitet që ai/ajo ua kërkon me ngulm. Kjo mund të jetë çdo gjë, nga një aktivitet jashtëshkollor në një shpenzim arsimor. Veç të tjerave, situata në familje është shumë aktive, gjërat po shkojnë në një rrugë tjetër dhe ju nuk jeni gati.

Shigjetari
Ju mund të keni disa dhimbje shpirtërore për të kuruar, kur është fjala për jetën tuaj në shtëpi dhe familje. Është e mundur që një keqkuptim ndërmjet jush dhe një të afërmi të kthehet në një grindje të madhe, nëse po, do të përpiqeni të kuptoni se si ka ndodhur kjo.

Bricjapi
Ju mund të keni një kohë të vështirë dhe do të lodheni të mbani një sekret, dhe nëse po, kjo mund të çojë në probleme. Jini veçanërisht të kujdesshëm nëse kjo ka të bëjë me çdo gjë që mund të ketë pasoja ligjore. Nëse, për shembull, keni nënshkruar një marrëveshje pune mund ta shkelni pa dashje.

Ujori
Ju mund të duhet të kontrolloni me ndershmëri se ku keni shpenzuar paratë, në mënyrë që të bëni ndonjë rregullim të nevojshëm. Megjithëse ju nuk mund të gëzoni idenë e mbajtjes së një buxheti, realiteti është se nëse jeni më i vetëdijshëm se ku po shkojnë paratë tuaja, do të jetë më e lehtë për të bërë më shumë zgjedhje financiare.

Peshqit
Ju mund të jeni në procesin e rivlerësimit të qëllimeve tuaja, duke përfshirë ato profesionale. Është e mundur që ju të kuptoni se keni qenë më shumë vëzhgues ose duke premtuar më shumë se nga sa ju mund të dorëzoni realisht. Ju jeni një dhurues nga natyra dhe gjithmonë tentoni të jepni më shumë vlerë kur bëni ndonjë gjë, por nuk është ky rasti.