Horoskopi i datës 13 mars 2019 nga Susan Miller

Dashi
Shumë gjëra të mira mund të të çojnë në një situatë të ndërlikuar nëse nuk jeni të kujdesshëm. Me Diellin që fluturon bashkë me Jupiterin (planetin e bollëkut), ju do të përfitoni për të bërë disa hapa përpara. Ashtu si një artist, trapez i gatshëm të fluturojë dhe të bëjë një finale të madhe, keni një ndjenjë e thellë vetëbesimi.

Demi
Një fushatë promovuese, apo një tjetër sipërmarrje e madhe financiare do të testojë aftësinë tuaj për të qenë shumë dimensionësh. Nëse jeni në IT, një bashkim ose ndryshim i politikave ka gjasa të ketë një ndikim të rëndësishëm në mënyrën se si parashikoni rolin tuaj brenda industrisë ku punoni.

Binjakët
Publiciteti do të të ndjekë ty si hije, falë tangos së diellit me Jupiterin fatlum tani në Shigjetar, shenjën plotësuese të Binjakëve. Baza juaj e gjerë e tifozëve, ndjekësve besnikë ose një përkrahës i përkushtuar do të ketë shumë pritshmëri nga ju.

Gaforrja
Venusi sugjeron që shumë Gaforre duhet t’i kushtojnë më shumë kohë marrëdhënies së tyre në çift. Një qëndrim më i vëmendshëm do të vlerësohet nga ata që janë përreth jush. Beqarët do të kalojnë një ditë shumë të ngjeshur me takime. Planetet janë në favorin tuaj, por kujdes financat.

Luani
Ju do të përballeni me momentet e nënshtruara të kësaj dite me optimizëm dhe pozitivitet. Për fat të mirë partneri/ja është gjithmonë në anën tuaj dhe nuk ju braktis për asnjë moment! Beqarët do të jenë shumë të ëmbël dhe romantikë dhe do të jenë gati për të përjetuar një histori të re dashurie!

Virgjëresha
Shtëpia dhe familja do të bëhen spiranca më e fortë emocionale, pasi Jupiteri (planeti i dashamirësisë) udhëton nëpër tabelën tuaj. Ndërsa Jupiteri shkon me Diellin (tani në Peshqit, shenjën plotësuese të Virgjëreshës), do të përfitosh shumë nga liria personale.

Peshorja
Dashuria dhe romantizmi do të jenë në krye të kësaj dite, do të jeni shumë të shoqërueshëm dhe të gatshëm për të mbështetur partnerin/en në çdo gjë. Mundësi të mira për beqarët që të bini në dashuri, dikush mund të takojë shpirtin binjak!

Akrepi
Disa tensione të vogla mund të shqetësojnë marrëdhënien në çift, por nëse keni një besim të thellë të të dashurit/ës, gjithçka do të zhduket shpejt, pa lënë asnjë gjurmë. Beqarët mund të jenë të tronditur nga kthimi i një ish-i, por ata do t’i thonë jo gjithsesi. Nervozizmi dhe mungesa e përqendrimit nuk do t’ju japin më të mirën.

Shigjetari
Projekte të reja për të ardhmen në çift, të cilat po marrin formë dhe kjo ju bën me të vërtetë të lumtur edhe nëse diçka ju frikëson. Ndoshta shkaku është një përgjegjësi më shumë. Nëse jeni vetëm dhe po vini nga një periudhë e vështirë shikoni të tashmen dhe hapini rrugë emocioneve të reja.

Bricjapi
Ditë e mbushur me surpriza të mëdha dhe mbi të gjitha të vetëdijshme: di ç’të duash dhe më shumë se kurrë të vendosni për të vazhduar historinë tuaj të dashurisë! Kurioz dhe të vendosur, beqarët do të thellojnë njohjet e reja.

Ujori
Ditë e mrekullueshme për ndjenjat. Ju do të jeni në gjendje për të mbajtur xhelozinë brenda vetes, duke bërë që ecuria në çift të ecë normalisht! Për beqarët do të vijnë së shpejti takime të reja që do të ngrohin zemrën dhe shpirtin e tyre!

Peshqit
Një fazë pozitive hapet për projektet në çift, marrëveshja do të jetë e mirë dhe ju do të shkoni drejt së ardhmes me një dëshirë të madhe për të realizuar ëndrrën tuaj. Beqarët do të jenë në kërkim të stimulimeve të reja dhe nuk do të refuzojnë flirtimet dhe aventurat. Planetet ju mbështesin!