Horoskopi i datës 12 mars 2019 nga Susan Miller

Dashi
Ka një marrëdhënie të bukur midis Hënës dhe Mërkurit që ndodhen në shtëpinë tuaj të të ardhurave, duke ju dhënë një mendje të mprehtë, logjike me një kuptim të zgjuar se si të krijoni të ardhura shtesë. Mendja juaj aktive do t’ju inkurajojë të hapni biseda me të huajt. Ndërkohë Hëna që lëviz tek Binjakët mund të shkaktojë nervozizëm.

Demi
Fokusi juaj ka të ngjarë të jetë tek financat dhe siguria. Ju tentoni të siguroni asetet tuaja dhe paratë në dorë, kështu që mund të monitoroni nga afër stokun tuaj ose investimet në portofol. Ndoshta po shqyrton një investim të ri. Hëna lëviz tani në Binjakët, duke provokuar mendjen tuaj.

Binjakët
Ju jeni karizmatik dhe të zgjuar, sepse hëna tani lëviz në shenjën tuaj. Sa herë që mendoni për një pyetje dhe zbuloni përgjigjen, një tjetër shfaqet, dhe duket se nuk mbaron kurrë. Në punë dhe në publik ju jeni të zymtë dhe të angazhuar, por në shtëpi mund t’ju ndikojnë në emocione.

Gaforrja
Puna në skuadër mund të apelojë por jeni të kënaqur që të jeni në qendër të vëmendjes, edhe pse në përgjithësi ju pëlqeni miqësinë me kolegët. Ndërsa dita përparon, mund të preferosh vetminë dhe të përpunosh mendimin.

Luani
Mendja juaj logjike do t’ju çojë përpara në punë ose në biznes. Ju shprehni konceptet në mënyrë të përmbledhur, duke i kushtuar vëmendje të plotë çdo takimi. Pyetjet që ju paraqitni dhe sjellja juaj e përgjithshme i bëjnë përshtypje të tjerëve. Zilia juaj mund t’ju bëjë të humbisni shkëlqimin.

Virgjëresha
Të punosh drejt shërbimit të së mirës më të madhe është në agjendën tuaj. Ndërgjegjësimi juaj për vuajtjet globale është akute. Cilado qoftë arsyeja, ju ndiheni të nxitur për të organizuar dhe ndihmuar. Ju mund të gjeni investitorë ose planifikoni një mbledhje fondesh. Përkushtimi juaj i palodhshëm do të vlerësohet.

Peshorja
Një akt balancues është i nevojshëm sot pasi e konsideroni të gjithë punën të papërfunduar. Mërkuri dhe hëna janë në një marrëdhënie të mrekullueshme që ju ndihmon të mendoni logjikisht dhe të komunikoni nevojat tuaja në zyrë. Mund t’ju duhet të kërkoni ndihmë. Sjellja juaj e ndershme dhe e matur do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja.

Akrepi
Dita juaj do të fillojë me ju duke menduar logjikisht dhe duke komunikuar mirë me partnerin tuaj romantik ose ndoshta me fëmijët tuaj, nëse keni. Ndërsa dita përparon, mund të filloni të mendoni për një bisedë dhe të ndjeheni lehtësisht i çliruar. Ankthi mund të shfaqet ndaj mbajeni nën kontroll.

Shigjetari
Kujtimet mund t’ju shkëpusin sot nga realiteti. Mendimet tuaja mund të dominohen nga fëmijëria juaj dhe aftësitë prindërore të nënës dhe babait tuaj. Për disa, kjo është një kalim kohe këndshëm, për të tjerët, i dhimbshëm dhe emocional. Lajm i mirë është që ju do të jeni në gjendje të shprehni qartë emocionet tuaja.

Bricjapi
Marrëdhëniet mund të jenë të vështira, por jo për ju! Ju e gjeni lehtë të shprehni mendimet dhe emocionet tuaja në mënyrë të qartë dhe koncize. Si rezultat, romanca mund të lulëzojë. Nëse jeni jashtë për darkë me miqtë, do të keni mundësi të komandoni vëmendjen e të gjithëve me bisedën tuaj argëtuese. Niveli juaj shoqëror është sublim.

Ujori
Pendimi mund të konsumojë mendimet tuaja sot. Një investim në rënie mund të bëjë që ju të kontrolloni në mënyrë obsesive tregun, ose ndoshta jeni duke u përpjekur të shisni një pronë dhe mund të lindin komplikime gjatë datës së mbylljes. Mos harroni, Mërkuri u kthye prapa javën e kaluar, kështu që vonesa mund të jetë e pritshme.

Peshqit
Kujtimet e fshehura mund të shfaqen dhe të nxisin emocionet. Duke i hedhur benzinë zjarrit mund të përjetoni disa vonesa, sepse Mërkuri është ende në retrogradë. Mendja juaj mund të shkaktojë nervozizëm ose shqetësim. Mund të ketë skenarë që qarkullojnë në kokën tuaj duke nxitur stresin dhe ankthin.