Horoskopi i datës 12 maj 2019 nga Susan Miller

Dashi
Përkundër angazhimeve sot ju do të gjeni një mënyrë për t’ja kushtuar vetes dhe për të rindezur pasionin e fshehur. Rigjallëro marrëdhënien me disa surpriza, partneri/ja do t’i mirëpresë! Nëse jeni vetëm dhe kërkoni dashuri, duhet ta lini zemrën të hapur ndaj ndjenjave.
Demi
Ju jeni të rrethuar nga njerëz që ju duan dhe që ju tregojnë me gjeste që jeni në vëmendjen e tyre. Dashuria, megjithatë, duhet të jetë reciproke! Për beqarët yjet premtojnë ditë pozitive, periudha është padyshim shumë e qetë. Në punë dikush do t’ju mërzisë dhe ndjeshmëria juaj do të vihet në provë.
Binjakët
Yjet ju përkrahin, edhe pse nganjëherë do të tundoheshit të hiqnit dorë. Dashuria kalon nëpër një periudhë jo shumë të lulëzuar dhe kjo ju dekurajon pak. Ndërsa beqarët nuk e kanë për momentin dashurinë prioritet. Ju do të jeni në gjendje të gjeni armët për të luftuar dhe për të arritur qëllimet tuaja në punë.
Gaforrja
Një situatë e veçantë sentimentale ju bën të rriteni. Dashuria ndihet pak, e kësaj melankolie të përzier me humor të keq, ata përreth jush do të mundohen të kuptojnë se çfarë po ju ndodh. Zemrat e vetmuara sot do të duhet të përqendrohen në gjëra me të vërtetë të rëndësishme.
Luani
Është një periudhë e emocioneve të mëdha, dashuria është e zjarrtë, edhe pse me disa grindje të vogla. Ju do të vazhdoni të jeni aktivë! Do të ketë takime dhe mundësi të reja për beqarët, ju do të jeni të hapur dhe në dispozicion për aventura të reja, pra nuk jeni shumë të fokusuar.
Virgjëresha
Dashuria, pasioni dhe optimizmi duket se karakterizojnë këtë ditë, por të kujdesshëm siç jeni ju nuk mund të besoni se gjithçka është e vërtetë. Edhe beqarët do të bëjnë aq shumë pushtime, sot ata do të vënë shigjeta të ndryshme në harkun e tyre!

Peshorja
Ju po kaloni një periudhë sfiduese, por jeni duke bërë mirë. Gjendja përmirësohet dhe madje edhe nëse dashuria nuk zbulon shumë pasion, jeni të sigurt se është i pranishëm. Beqarët do të duhet të kenë më shumë besim dhe do të bindin veten se herët a vonë dashuria do të vijë.
Akrepi
Dita do të rrjedhë pa asnjë lajm të veçantë në dashuri, dhe ndoshta për këtë arsye filloni të tregoni shenja të padurimit. Mundohuni të merrni disa çaste pushimi. Beqarët duhet të mësojnë të presin për dashurinë e vërtetë. Marsi i vendosur dhe i vazhdueshëm do t’ju kërkojë të mbani angazhimet e vendosura.
Shigjetari
Periudha pozitive vazhdon për ju, problemet duket se janë zgjidhur. Dashuria bën mrekulli! Beqarët mund të vendosin për të kompensuar kohën e humbur dhe të vihen në kërkim të shpirtit të tyre binjak! Mos e vononi fillimin e një projekti që keni përzemër, është koha të pohoni ambiciet tuaja.
Bricjapi
Kjo është një periudhë shumë pozitive edhe për dashurinë, ju keni sy vetëm për të dashurit tuaj. Plane për udhëtime parashikohen në horizont! Zemrat e vetmuara do të shpërblehen me takime interesante dhe njohje të reja. Jini të kujdesshëm në zgjedhjet tuaja të punës!
Ujori
Dashuria ju fut kaq shumë në mendime, por gjithashtu ju bën të ndiheni mjaft mirë! Duket si një kontradiktë por nuk është, është vetëm një moment kur mund të vendoseni mes dy zjarreve. Beqarët do të duhet të përpiqen të mos izolojnë veten, edhe nëse për ta kjo nuk është një periudhë e mirë!
Peshqit
Sot do të ketë shumë risi për Peshqit, dhe gjithashtu disa diskutime me partnerin/en do të përsëriten. Gjeni një pikë pajtimi dhe mos pretendoni të kuptoni. Beqarët do të duhet të vendosin se në cilin drejtim duhet të shkojë, madje edhe nëse do jenë kundër rrymës.