Horoskopi i datës 1 shkurt 2019 nga Susan Miller

Dashi
Sot durimi nuk mund të jetë arma juaj e fortë, kështu që do të ishte një ide e mirë të njihni veten dhe të mos ndiheni të frustruar. Para se të lejoni që emocionet t’ju prevalojnë, mundohuni tëzgjidhni një dilemë profesionale.

Demi
Ju do të mundoheni t’i vini kapak çdo zhgënjimi që keni sot, por kjo nuk është qasja më e mirë.Mund të përballeni me një situatë shpërthyese që do t’ju detyrojë të ballafaqoheni me njëkonfrontim.

Binjakët
Ju mund të keni nevojë të shpenzoni më shumë para për të fituar mbështetje për një kauzëhumanitare. Nëse po, ju do të përballeni me rezistencën, ndërsa përpiqeni të merrni donacioneose investime.

Gaforrja
Një marrëdhënie biznesi me një klient VIP ose një partneritet mund t’ju lërë një shije të keqe. Kyperson duket se kërkon të gjithë kontrollin mbi aleancën tuaj, duke pritur që ju të bëni të gjitha përpjekjet.

Luani
Nuk mund të jeni të kënaqur me atë që ju kërkohet të bëni sot në punën tuaj. Ju mund të merrni pjesë në një seminar, trajnim, por kjo do t’ju bëjë të mendoni se është një humbje kohe.

Virgjëresha
Axhendën e planifikuar me të dashurin tuaj duhet ta shtyni pak sot! Nëse ndiheni të pambrojtur ose të dyshimtë për dashurinë tuaj për ndonjë arsye, përpiquni të mos akuzoni pa baza të forta. Afrohuni butësisht me partnerin.

Peshorja
Partneri juaj është hedhur i gjithi në veprim dhe ju jeni një çif fitues dhe me ide strategjike. Kjo qasje mund t’ju çojë në një situatë ku do të veproni së pari dhe të mendoni më pas.

Akrepi
Ju mund të bindni veten se është në rregull të shtyni kufijtë tuaj, qoftë fizikisht ose në punë. Megjithatë, mund të jeni në rrezik të mbingarkoni veten, kështu që para se të veproni pyesni nëse është vërtet urgjente.

Shigjetari
Sot ju mund të largoheni disi nga mënyra juaj e zakonshme e rezervuar dhe serioze e të bërit të gjërave. Binduni se ekziston një mënyrë më inovative për të përdorur talentet dhe burimet tuaja.

Bricjapi
Ju nuk mund të vlerësoni veprimet e një anëtari të familjes sot. Nëse kjo po ndodh, bëj çmos që të mbeteni të qetë, në mënyrë që të mos përshkallëzoni asnjë grindje të mundshme.

Ujori
Ju mund të jeni të mërzitur sot, nëse zbuloni se dikush ka marrë informacione për ju, të cilat do të preferonit të mbeteshin sekret. Nëse është kështu, ka të ngjarë që të ndjeni se privatësia juaj është sulmuar.

Peshqit
Ju mund të ndjeni që një nga miqtë tuaj nuk ju vlerëson. Nëse është kështu, është e mundur që të jeni tepër të ndjeshëm në lidhje me këtë, dhe një grindje mes jush mund të pasojë me një debat të zjarrtë.