Horoskopi i datës 1 mars 2019 nga Susan Miller

Dashi
Intuita juaj do të jetë shumë e lartë dhe e pranishme sot. Ju mund të merrni goditje të papritura ose instikte rreth situatave dhe njerëzve. Do të mundoheni mos t’i injoroni këto mesazhe, pasi ato mund të nxisin të menduarit inovativ, gjë që mund të ndikojë pozitivisht tek ju dhe në financat tuaja.

Demi
Marsi, planeti i lëvizjes dhe veprimit, do të kthehet në shtëpinë tuaj të parë të vetes sot. Ende në Dem, planeti i kuq do t’ju japë energji në një dozë të fuqishme të dyfishtë. Ju mund të flisni në mënyrë figurative, dhe të tjerëve do t’ju pëlqejë.

Binjakët
Ju ndoshta do të mendoni për karrierën tuaj sot, dhe kështu ju mund të kaloni disa kohë duke menduar rreth profesionit tuaj ideal. Mërkuri (planeti i mendjes) dhe Neptuni (planeti i frymëzimit) do të jenë në shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës dhe reputacionit.

Gaforrja
Seksioni i udhëtimeve do të ndizet sot me tre planete në shenjën e Peshqve. Ju mund të mendoni për një udhëtim në distancë të largët pranë oqeanit ose ujërave të tjera. Ju mund të imagjinoni lehtësisht veten tuaj në një vendpushim apo spa do ishte ideale, duke ngrënë ushqim të mirë dhe duke pirë pije derisa vetë dielli të perëndojë.

Luani
Partneritetet tuaja me siguri do të jenë të ngushta dhe harmonike sot. Me Venusin të dobishëm në shtëpinë tuaj të shtatë të marrëdhënieve, ju me siguri do të ndjeheni veçanërisht i dashur ndaj partnerit tuaj. Ju mund të përjetoni ndonjë konfuzion ose madje idealizëm rreth burimeve të përbashkëta, pronave, ose kontratave të përbashkëta.

Virgjëresha
Ju me gjasë do të fokusoheni tek partneri juaj sot, si në biznes ashtu edhe në jetën personale. Ju mund të ndiheni më intuitiv apo edhe më të ndjeshëm për secilën prej tyre. Komunikimi do të jetë kyç tani. Ju mund të merrni informacion përmes ëndrrave tuaja, të cilat mund t’ju ndihmojnë të lidheni më mirë me partnerin tuaj.

Peshorja
Seksioni i shtëpisë dhe i familjes do të ndizet sot, me katër planete që qëndrojnë krah për krah atje. Do të ketë të ngjarë të gjeni se theksi i sotëm do të jetë në shtëpi. Ju mund të dëshironi të ndryshoni ose transformoni shtëpinë tuaj në një farë mënyre, ndoshta sepse nuk është më e përshtatshme për jetesën tuaj ose nevojat familjare.

Akrepi
Jupiteri do të jetë në shtëpinë tuaj të dytë të parave sot. Ju mund të kuptoni se jeni gati për një rritje në financat tuaja, ndoshta jeni për një ngritje apo promovim, që do të vijë me një shtytje të madhe në të ardhurat tuaja.

Shigjetari
Shigjetari është tashmë segmenti më optimist i zodiakut, por sot, do të ndihesh edhe më mirë. Jupiteri do të jetë në shtëpinë tuaj të parë të vetvetes, dhe ju do të mund të ndiheni të gëzuar. Do të keni lehtësi të arrini qëllimet tuaja, veçanërisht ato që lidhen me vetë përmirësimin që mund të keni vendosur rreth këtij viti.

Bricjapi
Ju mund të ndjeheni të kufizuar apo ndoshta edhe të dekurajuar në një farë mënyre. Mos u shqetësoni, pasi kjo do të kalojë. Ju mund të kuptoni se është një kohë e mirë për të gërmuar thellë brenda vetes dhe për të kuptuar se nga ku mund të vijnë këto ndjenja dhe si t’i ndryshojnë ato.

Ujori
Ju mund të imagjinoni mënyra për të fituar më shumë para sot. Disa nga idetë tuaja mund të jenë frymëzuese dhe të realizueshme. Ju madje mund të keni mendime intuitive ose instinkte për të ndihmuar kristalizimin se si mund të fitoni më shumë.

Peshqit
Tre planete do të jenë tek Peshqit, shtëpia juaj e parë e vetes sot. Dielli, Neptuni, planeti i frymëzimit, dhe Mërkuri, planeti i komunikimit, do të jenë së bashku, duke ju ofruar jo vetëm krijimtarinë dhe imagjinatën, por edhe intuitën për të arritur qëllimet tuaja.