Horoskopi 25 tetor 2021

Dashi
Yjet do të kenë në qendër të vëmendjes paratë, familjen dhe çështjet private. Mos nënvizoni atë që të tjerët nuk bëjnë për ju, por vlerësoni atë që merrni. Do të jetë një rregull i shkëlqyer dhe do t’ju shërbejë për të kuptuar vlerën që ju keni. Sot do të jetosh në paqe, marrëdhëniet shoqërore dhe sentimentale do të shkojnë shumë mirë.

Demi
Shkoni diku dhe do të kaloni një fundjavë të shkëlqyer. Asnjëherë më parë nuk keni qenë të vetëdijshëm për mundësitë dhe potencialin tuaj. Momente magjike ju presin dhe do të bëni gjithçka mirë dhe shpejt. Është e lehtë të gjeni një zgjidhje për problemet tuaja, madje edhe jeta në çift tregon shenja të mira. Mos i humbni këto mundësi, ndihmoni fatin të përmirësojë jetën tuaj!

Binjakët

Një ditë e këndshme e kaluar me miqtë tuaj ju pret.  Shijojeni atë dhe shfrytëzoni rastin të kënaqni dëshirat, hobet, kuriozitetet tuaja intelektuale dhe sentimentale. Privimi i vetes sot nga ajo që mund t’ju japë kënaqësi, mund të jetë një gabim i madh! Trajtoni me kujdes paratë tuaja pasi gjendja juaj ekonomike nuk është dhe aq e mirë.

Gaforrja
Ditë me fat dhe argëtim! Të gëzuar, të këndshëm, të pajisur mirë me dialektikë, ju mund të rrisni vlerësimet tuaja në skenën sociale dhe të përgatitni terrenin për projekte të reja. Në marrëdhëniet në çift, asgjë nuk do të merret si e mirëqenë. Të jeni befasues? Do të jetë fjalëkalimi juaj dhe do të keni sukses të përkryer. Probleme të vogla financiare për disa, ligjore ose burokratike për të tjerët ju presin këtë të shtunë.

Luani
Kaq shumë çështje të vogla për të zgjidhur meritojnë një vëmendje nga ana juaj. Mos u revoltoni dhe përballuni me të tjerët me një frymë qetësie, është në interesin tuaj. Edhe për të ndërtuar një shtëpi ju filloni nga themelet, të cilat duhet të jenë të forta dhe të qëndrueshme! Sot do të keni dëshirë për risi dhe liri në dashuri.

Virgjëresha

Mundësia e duhur do të krijohet kur më pak e prisni. Mos e lini të shpëtojë dhe mbi të gjitha mos e humbni duke u treguar shumë kërkues dhe duke u përpjekur të keni gjithnjë e më shumë. Interesat të reja shfaqen në mendjen tuaj. Qielli afektiv shpërthen dhe do t’i dhurojë qetësi shpirtërore të gjithë atyre që janë në një lidhje prej shumë vitesh. Sidoqoftë, edhe beqarët nuk do të jenë në gjendje të ankohen, takimet që ata bëjnë mund të revolucionarizojnë jetën e tyre.

Peshorja

Ju jeni shumë nervozë për shkak të çështjeve shumë të parëndësishme që ju detyrojnë të kufizoni fushën tuaj dhe të ndryshoni disa programe të ditës. Në dashuri, dëshira për butësi, përkëdhelje, intimitet me partnerin do të bëjë punën e saj. Sot duhet të tregoni një kujdes të madh ndaj stresit. Shumë gjëra për të menaxhuar dhe organizuar mund të bëjnë që disa shenja lodhjeje të shfaqen në fytyrën tuaj.

Akrepi

Do të gëzoni një ditë të qetë. Kjo e hënë është dita ideale për të takuar miqtë dhe për të vizituar disa vende që prej kohësh keni patur dëshirë të shkoni. Një projekt madhor merr hovin, qëndrueshmërinë dhe suksesin që ju keni dëshiruar për një kohë të gjatë. Atmosfera premton të jetë e gjallë. Takimi me partnerin do të jetë krejt rastësor dhe do të jëni në gjendjen e duhur për t’i ofruar atij përkedheljet që ka nevojë.

Shigjetari

Ditë ideale për të marrë një vendim ose për t’u hedhur në ndonjë iniciativë të re. Yjet janë në anën tuaj! Në fushën sentimentale, lini veten të shkoni në butësi dhe përkëdhelje me partnerin tuaj, dhe mos i fshihni dëshirat tuaja. Është koha e duhur për të bërë projekte të rëndësishme. Largoni melankolinë dhe përtacinë  dhe dëgjoni mikun i cili është duke i’u kërkuar të shkoni në palestër.

Bricjapi

Bëni një pushim, hiqeni orën nga zilja dhe pastroni mendjen nga mendimet negative. Për të shmangur zhgënjimin, përpiquni të mos e teproni dhe të mos dëmtoni ndjeshmërinë e të dashurit tuaj që nuk udhëton gjithmonë në të njëjtën gjatësi vale si ju. Mos e lini pas dore veshjen, duhet të ndiheni të rregullt. Qëndrimi vetëm gjatë ditës së sotme nuk do t’ju sjellë një humor dhe aq të mirë.

Ujori

Me sa duket, Hëna do të futet tranzit në fushën e gjashtë. Teknikisht duhet të filloni të korrni atë që keni mbjellë! Do të ketë gjithashtu një mundësi për të zgjidhur një problem që ju përndiqte prej disa kohësh. Sot do të keni dëshirë për risi, për të ndryshuar rutinën tuaj dhe mënyra më e mirë do të ishte largimi drejt vendeve të qeta për disa ditë. Gjithçka duket më bukur, edhe në dashuri.

Peshqit

Me Hënën që kalon në shenjën miqësore të Gaforres, situata juaj do të lehtësohet. Të vendosur dhe më konkretë se kurrë, ju jeni në gjendje të identifikoni zgjidhjen e problemeve tuaja aktuale. Futni disa rregulla të vogla dhe të shëndetshme në zakonet tuaja të përditshme. Do të ishte e mjaftueshme edhe një shëtitje e thjeshtë çdo ditë.