Horoskopi 2 shkurt 2022

Dashi
Nëse sot gjithçka ju duket e lodhshme, pushoni dhe mendoni për dashurinë. Pa marrë parasysh se sa të sresuar jeni ju gjithmonë dukeni magjepsës.  Pranoni ftesën për një ngjarje shoqërore ku mund të tregoni pjesën tuaj më të mirë. Ndoshta, ju keni nevojën për të komunikuar më shumë me të dashurin tuaj dhe koha po mbaron për të dy ju. Flisni pasi vetëm kështu mund të shmangni problemet.

Demi
Mesazhet e lezetshme dhe aluzive do t’ju bëjnë të buzëqeshni sot. Ju do të qëndroni në mes të shoqërisë dhe dashurisë, mbani ekuilibrin tuaj dhe mos merrni një pozicion të caktuar. Takimet e bëra sot do të jenë mjaft të këndshme dhe fitimprurëse, si në sferën profesionale ashtu dhe në atë private. Një këshillë e papritur do t’ju vijë nga dikush, bëni mirë që ta dëgjoni dhe të merrni parasysh fjalët që ai do ju thotë.

Binjakët
Disa re të ngarkuara me negativitet do të kërcënojnë marrëdhënien tuaj. Mos u tregoni kokëfortë në dëshirën për të fituar vlerësimin e një personi sipërfaqësor, kush nuk ju vlerëson, nuk ju meriton! Në vend të kësaj, mendoni për forcimin e marrëdhënies me partnerin tuaj. Problemi juaj më i madh është që kërkoni shumë nga vetja juaj edhe ateherë kur çdo gjë është e pamundur.

Gaforrja
Nëse jeni i vetëpunësuar, priten momente të jashtëzakonshme dhe rezultatet financiare do të jenë spektakolare. Nuk do të mungojë kënaqësia as për ata që punojnë për të tjerët. Në mbrëmje, ju do të tregoni mirëkuptim të madh të nevojave dhe emocioneve të partnerit tuaj.

Luani
Nuk ka rreziqe serioze dhe mund të përballeni me lajmet duke besuar se gjithçka do të jetë mirë. Sidoqoftë, vendosni rregull rreth jush, si në marrëdhënie ashtu edhe në çështje praktike. Disa projekte, për momentin duhet të braktisen pasi kështu do të shmangni zhgënjimet, humbjen e energjisë dhe parave! Kushtojini kohë pushimit, por pa refuzuar propozimet qe do t’ju vijnë nga miqtë.

Virgjëresha
Me Hënën përballë shenjës suaj duhet të tregoheni më të kujdesshëm në marrëdhënien qe keni me partnerin. Mosmarrëveshje të vogla me partnerin i cili është i vetëdijshëm për natyrën tuaj dhe nuk do i kushtojë shumë rëndësi fjalëve tuaja. Punoni fort dhe ndani problemet gjithashtu dhe aftësitë me kolegët tuaj. Puna së bashku krijon bashkëpunim dhe rezultatet do të jenë më të mira.  Do të ndiheni të lodhur, shumë prej jush do të kenë probleme edhe me gjumin.

Peshorja
Hëna do të jetë në fushën e gjashtë dhe do të sjellë shumë fitime. Yje nuk do të ndalin aktivitetin tuaj mendor. Nëse keni probleme në menaxhimin e parave, atëherë gjëja më e mirë që mund të bëni është të kërkoni ndihmë nga dikush. Kjo është dita ideale për t’u kujdesur seriozisht për fizikun dhe pamjen tuaj të jashtme.

Akrepi
Urime për ju që dini të zotëroni rrjedhën e jetës. Në realitet, një pjesë e meritave u takojnë yjeve, veçanërisht Hënës sot që krijon një kombinim perfekt të logjikës dhe intuitës kjo do t’ju ndihmojë në situata të ndryshme. Mbrëmja do të sjellë qartësi ndjenjash, duke lehtësuar marrëdhëniet me partnerin.

Shigjetari
Me Hënën te Peshqit dhe Venusin te Virgjëresha, dita premton të jetë gjithçka përveçse e qetë. Në familje dhe çështjet tuaja financiare do të krijohet një rrëmujë e madhe e cila do t’ju lodhë. Kontrolloni emocionet dhe impulsivitetin tuaj! Një problem i pazgjidhur mund të kthehet në vëmendjen tuaj. Në punë mund të mos jeni plotësisht në gjendje por duhet të jeni të durueshëm dhe të ruani vigjilencën.

Bricjapi
Yjet sot ju ndihmojnë të drejtoni energjinë tuaj në një drejtim konstruktiv, duke ju siguruar një vizion të qartë dhe të zhgënjyer të realitetit. Një sens më i madh praktik do të jetë i duhuri për të luftuar çdo vështirësi në punë. Mos u merrni me rutinën, e cila u heq energjinë ndjenjave por, mbani marrëdhënien gjallë me demonstrime të përditshme të dashurisë.

Ujori
Ju do të jeni në qendër të vëmendjes së yjeve përsa i përket parave. Do të vendoseni në një situatë të luhatshme, prandaj menjëherë duhet të jeni vigjilent dhe të tregoheni të shpejtë për të parandaluar nëj çekuilibër në buxhetin tuaj. Edhe në marrëdhënien me partnerin tuaj duhet të tregoheni tepër të kujdesshëm, pasi i/ e dashura juaj ka nevojë për ngrohtësi dhe jo xhelozitë tuaja të tepëruara.

Peshqit
Një ditë me fat ju pret. Me grindje dhe vendosmëri, ju do të jeni në gjendje të pushtoni pozicione shpërblyese, të jeni në gjendje të vlerësoni veten për atë që dini të bëni. Ju do të dini se si të gjeni një mënyrë për të fituar një person që mund t’ju ofrojë mundësi të ndryshme stimuluese për zhvillimin tuaj personal dhe kulturor. A ndiheni vetëm? Atëherë nuk keni pse prisni më dilni të gjuani pasi Hëna ju favorizon të pjesën e dashurisë.