Gjendet i vdekur mes shinave të trenit bosi mafioz, krahu i djathtë i Toto Riina-s

Salvatore Di Gangi, i konsideruar si një nga besnikët e Totò Riina-s dhe i dënuar me 17 vjet për pjesëmarrje në organizatë mafioze ka vdekur në moshën 80-vjeçare. Trupi u gjet midis dy binarëve të tunelit hekurudhor midis stacioneve të Genova Piazza Principe dhe Genova Brignole . Burri dyshohet se u sëmur dhe më pas u përplas nga një tren që po kalonte. Prokurori i Genovas ka hapur hetimet për të hedhur dritë mbi vdekjen e Di Gangit. Burri, i cili ndodhej në paraburgim në Asti, ishte liruar nga burgu për arsye shëndetësore dhe ishte në tranzit në Xhenova. Ai kishte në xhep një biletë treni për në një qytet të vogël në jug.

Emri i Di Gangit, një bosi mafioz historik 80-vjeçar, u rishfaq në tetor në hetimin e resortit Torre Macauda, ​​një hotel luksoz në Sciacca, protagonist i disa hetimeve mafioze dhe që besohet se është në pronësi të Kumbarit korleonez Totò Riina.