“Gëzuar ditëlindjen çika jeme!”, Ardit Gjebrea fjalë dashurie Nexhmije Pagarushës

Artistja e famshme nga Kosova , Nexhmije Pagarusha feston sot 85-vjetorin e lindjes. Këngëtarja e hit-it “E dehur jam” dhe shumë krijimeve të tjera shfaqet ende në formë, dhe e pëlqyer edhe sot. Shoëman-i I njohur Ardit Gjebrea ka postuar në Instagram foton duke përqafuar Nexhmijen, duke i dedikuar fjalë të bukura plot vlerësim e dashuri.”Gëzuar ditëlindjen Çika jeme!Në fakt ti je Çika e të gjithëve, je Bylbyli i Kosovës, Diva e vërtetë, The real Qëeen! Po ty të pëlqen thjesht Nexhmije Pagarusha, dhe në fakt kush të njeh shpirtin, e di sa e mirë je! Fat që jetoj në kohën tënde”, e mbyll dedikimin e tij Gjebrea./Story.al/